Overath, Angelika

Overath, Angelika

portrét beletrie zahraniční

Německá spisovatelka a novinářka, narozená v Karlsruhe. Vystudovala germanistiku a historii v Tübingen, kde v roce 1986 obhájila doktorskou práci o poetice modré barvy v moderní lyrice.

Angelika Overath (*1957)

Německá spisovatelka a novinářka, narozená v Karlsruhe. Vystudovala germanistiku a historii v Tübingen, kde v roce 1986 obhájila doktorskou práci o poetice modré barvy v moderní lyrice. Působí jako literární kritička, vede semináře tvůrčího psaní ve Švýcarsku a v Londýně. Po řadě kratších próz, esejů a reportáží (1996 cena Egona Erwina Kische) vydala roku 2005 úspěšný románový debut nazvaný Nahe Tage. Roman in einer Nacht. Druhý román Flughafenfische (z něhož autorka četla v květnu 2010 v Praze na knižním veletrhu) byl nominován do užšího výběru švýcarské knižní ceny za rok 2009. Společně se svým manželem, literárním vědcem a publicistou Manfredem Kochem, vydala několik antologií, např. Die Kunst des Einfachen (2000); Schlaflos. Das Buch der hellen Nächte (2002); Hunde mitzubringen ist erlaubt. Ein literarischer Salon (2008).

Výběrová bibliografie:
Die Kunst des Einfachen (2000, eds: Overath – Koch)
Schlaflos. Das Buch der hellen Nächte. Ein literarisches Notturno für Schlafsuchende und Wache (2002, eds: Overath – Koch)
Das halbe Brot der Vögel. Portraits und Passagen (2004)
Nahe Tage. Roman in einer Nacht (2005)
Hunde mitzubringen ist erlaubt. Ein literarischer Salon (2008, eds: Overath – Koch)
Flughafenfische (2009)

© Jitka Kolářová

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 3610x

Inzerce
Inzerce