Journey Across Europe

aktualita beletrie zahraniční

Vydavatelství Větrné mlýny zahájilo v Brně ve dnech 15. až 19. července 2010 nový projekt Journey Across Europe – Remeasuring Cultural Space. Účastní se ho spisovatelé ze čtyř států s rozdílnou dobou členství v Evropské unii – z Makedonie, Bulharska, Německa a Česka.

 

Journey Across Europe. Remeasuring Cultural Space

Vydavatelství Větrné mlýny zahájilo v Brně ve dnech 15. až 19. července 2010 nový projekt Journey Across Europe – Remeasuring Cultural Space. Partnerskými institucemi, s nimiž projekt rozjíždí, jsou Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK), Kulturní dům Eliase Canettiho v bulharském Ruse, organizace Kontrapunkt v makedonském Skopje a Dům spisovatelů ve Stuttgartu. Projekt má jak urbanisticko-geografické zaměření, tak i kulturně-literární. Jeho hlavním cílem je uskutečnit dialog mezi Východem a Západem. Účastní se ho spisovatelé ze čtyř států s rozdílnou dobou členství v Evropské unii – z Makedonie, Bulharska, Německa a Česka. Vladimir Martinovski, Kristin Dimitrova, Sudabeh Mohavez a Petra Hůlová budou vysláni na pracovní pobyty do jednotlivých evropských měst, jejichž výsledkem by měla být literární díla rozličných žánrů, vztahující se k místům svého vzniku, ale současně pojednávající i o obecných otázkách, týkajících se celého světa.

Součástí projektu budou i vzájemné překlady těchto děl do jazyků všech čtyř partnerských států. Originály i jejich překlady vyjdou ve sborníku nakladatelství Větrné mlýny a zazní také v podobě rozhlasových her a scénických miniatur.

© Dimana Ivanova

Diskuse

Vložil: Ivo Fencl, 04.09.2010 04:00
Journey Across Europe
Analýza původního Rudolfova výroku: Spíše se mu nelíbí knihy Petry Hůlové ("... nebo vydá knihu"), ale možná ho (čím?) iritovalo i nějaké její vystoupení v rozhlase (nebo snad i v tomto přípdě hodnotí nějaký jí čtený úryvek z její vlastní knihy?). Na oba názory má jistě právo, ale pokud platí za a (hodnotí-li... knihy), je skutečně otázka, nakolik četl. Pokud hodnotí vystupování, zřejmě příliš zobecňuje (nějaký výrok? Postoj?) a nelze nekonstatovat, že by se od vystupování mělo odhlížet, a to i třeba ve smyslu staré Dalího zásady (byl koneckonců i spisovatel) "hlavně když se o umělci mluví, v nejhorším dobře": -) IF
Vložil: werwa, 03.09.2010 15:37
Journey Across Europe
Rudlo, už jsi něco od Petry Hůlové četl?
Vložil: michaela, 03.09.2010 15:37
Journey Across Europe
petra hulova dela ostudu? .) achjo. zase ty lidske komplexy...Jeji cteni na Mesice autorskeho cteni v Brne /Ostrave bylo jednym z nejlepsich pomezi 62 autoru /z toho 31 ceskych...
Vložil: Mirda, 29.08.2010 14:23
Journey Across Europe
ale fuj, Rudolfe!
Vložil: Magda de Bruin, 29.08.2010 12:38
Journey Across Europe
Na čem tohle tvrzení zakládáte? Já jsem zažila různá zahraniční vystoupení Petry Hůlové a ujišťuju vás, že "nám" (komu vlastně přesně?) rozhodně ostudu nedělala - naopak. Díky ní projevují v zahraničí zájem i o další současné české autory.
Vložil: Rudolf, 28.08.2010 20:47
Journey Across Europe
ZAse nám bude Hůlová dělat ostudu - stejnou, jakou dělá, když vystoupí v rozhlase nebo vydá knihu. Kdy už ta její tlačenka přestane?
Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

zhlédnuto 3823x

Inzerce
Inzerce