Kisjov, Stefan

Kisjov, Stefan

portrét beletrie zahraniční

Bulharský spisovatel a dramatik Stefan Kisjov se narodil 30. 4. 1963 ve Staré Zagoře, kde absolvoval francouzské gymnázium. Dále studoval na univerzitách v Plovdivu, v Sofii a na pařížské Sorbonně. Vystřídal řadu zaměstnání, často cestuje, déle pobýval ve Švýcarsku a ve Francii; od loňského roku žije v Praze.

Bulharský spisovatel a dramatik Stefan Kisjov (Kisyov) se narodil 30. 4. 1963 ve Staré Zagoře, kde absolvoval francouzské gymnázium. Dále studoval na univerzitách v Plovdivu, v Sofii a na pařížské Sorbonně. Vystřídal řadu zaměstnání, často cestuje, déle pobýval ve Švýcarsku a ve Francii; od loňského roku žije v Praze.

Píše od malička. Debutoval poměrně pozdě – r. 1995 v literárním týdeníku Literaturen vestnik, knižně pak o rok později románem Jukebox (Джубокс). Celkem je autorem sedmi románů, knihy publicistiky a divadelní hry. Jeho Kat (Екзекуторът, Žanet 45, Plovdiv, 2003) zvítězil v r. 2004 v literární soutěži o bulharský román roku, organizované Nadací Vick, a dočkal se v Bulharsku čtyř vydání.

© Ivana Srbková

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 2909x

Inzerce