Ryšavý, Martin: Vrač

Ryšavý, Martin
Vrač

aktualita beletrie česká

Martin Ryšavý obdržel cenu Bank Austria Literaris, která je každoročně vyhlašována v rámci knižního veletrhu v Lipsku. Dostal ji za svůj román Vrač, který byl předtím oceněn i dvěma českými literárními cenami.

 

Cena Bank Austria Literaris pro Martina Ryšavého

Spisovatel, scénárista a režisér Martin Ryšavý obdržel za svůj nejnovější román Vrač (Revolver Revue, 2010) již třetí literární uznání.

Po Magnesii Liteře (2011) a Ceně Josefa Škvoreckého (2011) byl oceněn také na mezinárodním poli: obdržel cenu Bank Austria Literaris, která je každoročně vyhlašována v rámci knižního veletrhu v Lipsku a je určena autorům ze střední, východní a jihovýchodní Evropy. Spolu s ním byla oceněna také Adisa Bašic, básnířka z Bosny a Hercegoviny.

Pro Martina Ryšavého znamená tato cena mimo jiné příslib, že jeho nejnovější román brzy vyjde v německém překladu, a to ve vídeňském nakladatelství Wieser Verlag v překladu Kristiny Kallert.

 

Martin Ryšavý (*1967) působí jako vedoucí katedry scenáristiky a dramaturgie na pražské FAMU. Je autorem filmů Sibiř – duše v muzeu, Afoňka už nechce pást soby, Kdo mě naučí půl znaku, Malupien, Olšový spas, Země snů, Banánové děti a Medvědí ostrovy. Vydal také dva romány, Cesty na Sibiř (Edice Revolver Revue, 2009) a Vrač (tamtéž, 2010). Jako příloha časopisu Revolver Revue č. 82/2011 mu vyšla kniha Stanice Čtyřsloupový ostrov a podobně i prozaický debut, „kapesní sága“ Lesní chodci (2011).

© Markéta Kittlová

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 3318x

katalogy

Koupit knihu

Inzerce