Kaiser, Vea

Kaiser, Vea

portrét beletrie zahraniční

Vea Kaiser (*1988) je rakouská spisovatelka, jejíž debutový román Blasmusikpop oder Wie die Wissenschaft in die Berge kam (Popdechovka aneb Jak přišla věda do hor) se v září 2012 probojoval na první místo prestižního žebříčku knižních novinek ORF-Bestenliste.

Vea Kaiser (*1988) je rakouská spisovatelka, jejíž debutový román Blasmusikpop oder Wie die Wissenschaft in die Berge kam (Popdechovka aneb Jak přišla věda do hor) se v září 2012 probojoval na první místo prestižního žebříčku knižních novinek ORF-Bestenliste, sestavovaného renomovanými literárními kritiky a knihkupci. Kniha se má stát také předlohou pro film.

V roce 2009 se Vea Kaiser stala finalistkou soutěže Open Mike pro začínající německy píšící literáty a účastnila se tvůrčí autorské dílny v Literárním kolokviu v Berlíně. Získala řadu stipendií a ocenění, mj. byla v roce 2012 stipendistkou Pražského literárního domu autorů německého jazyka a v letním semestru 2014 byla Writer-in-Residence na Bowling Green State University v Ohiu. V lednu 2014 měla premiéru její divadelní hra Die Argonauten (Argonauti).

Její úspěšnou románovou prvotinu Blasmusikpop oder Wie die Wissenschaft in die Berge kam připravuje k vydání v českém překladu nakladatelství Plus na rok 2015.

Vea Kaiser žije ve Vídni, kde od roku 2007 studuje klasickou a německou filologii.

© Jitka Nešporová

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 2382x

Inzerce
Inzerce