Poviedka 2015

Poviedka 2015

aktualita beletrie zahraniční

Hlavní cenu ve slovenské soutěži Poviedka, kterou každoročně organizuje nakladatelství KK Bagala, získal na slavnostním vyhlášení výsledků 1. září 2015 v rámci série literárních programů Čau o piatej Radovan Potočár (1993) za povídku Mužská geometria.

Hlavní cenu ve slovenské soutěži Poviedka získal proazik a bloger Radovan Potočár

Hlavní cenu ve slovenské soutěži Poviedka, kterou každoročně organizuje nakladatelství KK Bagala, získal na slavnostním vyhlášení výsledků 1. září 2015 v rámci série literárních programů Čau o piatej Radovan Potočár (1993) za povídku Mužská geometria. Oceněný povídkář je editor a bloger a za své literární práce získal na Slovensku již několik ocenění, např. v letošním roce druhé místo (první nebylo uděleno) v soutěži Medziriadky v kategorii prózy autorů ve věku do 26 let nebo jednu z prémií v loňském ročníku právě soutěže Poviedka.

Dalších šest prémií obdrželi: Dominika Madro, Maxim Ivanov, Radka Komžíková, Peter Pečonka, Dušan Šuster a Martin Vlado.

V tomto roce jde již o 19. ročník soutěže. Porotu tvořili spisovatel Marek Vadas, prozaik, dramatik a scenárista Agda Bavi Pain a prozaik a editor Matúš Mikšík. Vybírali ve třech kolech z celkem 123 přihlášených textů.

Všechny oceněné povídky budou zveřejněny v říjnu tohoto roku formou tištěného sborníku. Hlavní cena je spojena s prémií 500 eur.

© Jan M. Heller

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 2176x

Inzerce