Antonesei, Liviu

Antonesei, Liviu

portrét beletrie zahraniční

Liviu Antonesei, spisovatel a novinář, autor básnických, prozaických a esejistických svazků i odborných knih. Jeho básně, eseje a próza byly přeloženy do více než 20 antologií a časopisů po celém světě.

Liviu Antonesei (nar. 25. dubna 1953, Vlădeni – župa Jasy), vystudoval psychologii a sociologii na univerzitě v Jasech, kde také absolvoval doktorská studia z pedagogiky. Je spisovatel a profesor na Univerzitě Al. I. Cuzy v Jasech. Zároveň je předsedou Národní kulturní nadace „Timpul“.

Během svého života vedl celou řadu rubrik v různých periodikách jako Cotidianul, Adevărul, Observator Culturalwww.iasiuniversitar.ro  a je „majitelem“ blogu http://antonesei.revistatimpul.ro.

Je autorem více než 9000 článků, které vyšly v každodenním tisku a kulturních časopisech. Rovněž se věnoval (6 let) rozhlasové a (10 let) televizní žurnalistice. Publikoval 11 básnických, prozaických a esejistických svazků a 6 odborných knih. Jeho básně, eseje a próza byly přeloženy do více než 20 antologií a časopisů po celém světě.

Sbírka povídek Victimele inocente şi colaterale ale unui sîngeros război cu Rusia (Nevinné a vedlejší oběti krvavé války s Ruskem) vyšla v listopadu 2014 v angličtině v londýnském nakladatelství Profusion.

Ve vydavatelství LiterNet publikoval soubor povídek Check Point Charlie a dvě sbírky esejů Despre dragoste. Anatomia unui sentiment (O lásce. Anatomie jednoho citu) a Semnele timpului (opinii, dialoguri) (Znamení doby /názory, rozhovory/).

© Jarmila Horáková

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 1447x

Inzerce