Detailní vyhledávání


Hledat v článcích

Podle jména

Jméno spisovatele:
Jméno knihy:
Autor článku:

Filtrovat žánry
Filtrovat sekce


Filtrovat typy položek


Filtrovat podle data zveřejnění článku
od:
do:

Filtrovat štítky
Zobrazení:

Nalezené články

Nakladatelství Meander – ediční plán 2017
4. 2. 2017
aktualita
Ediční plán nakladatelství Meander pro rok 2017.
Csicsely, Lukáš: Svátek
Autor článku: Marek Jančík - 12. 4. 2017
recenze
60%
Mladý návštěvník filmového festivalu si užívá plnými doušky jeho atmosféru. Na scénu však vstoupí tajemná dívka a radostné prázdninové radovánky se promění v delirantní divadlo plné touhy a žárlivosti, v němž nic nemusí být takové, jakým se to na první pohled jeví. Nepříliš rozsáhlý román postupně košatí v řadě zajímavých témat, jejichž sjednocujícím rámcem je sváteční atmosféra karnevalu, kde se vše převrací, zrcadlí a je předmětem nejistoty a pochyb.
Csicsely, Lukáš: Oskare, plav!
Autor článku: Martina Siwek Macáková - 4. 1. 2018
recenze
70%
Jednoduchý příběh tučňáka, který nechce plavat, je vyprávěn zejména pomocí digitálně zpracovaných prostorových ilustrací. Kniha láká k hraní a dotýkání, jeden nefunkční výtvarný prvek však může celý koncept zhatit.
Csicsely, Lukáš: Předvečer svatého Mikuláše
Autor článku: Milena Šubrtová - 25. 1. 2018
recenze
70%
Mikulášská vřava s petardami, pronásledovanými dívkami a podroušenými čerty v psích maskách souvisí s potřebou vybít agresi. Atmosféra komorní prózy Lukáše Csicselyho je značně vzdálená zasněžené ladovské idyle obvykle spojované s dětstvím. Jde o vynikající momentku z dětského života, otázka ale je, do jaké míry může oslovit dětské čtenáře.
Csicsely, Lukáš: Předvečer svatého Mikuláše
Autor článku: Marek Jančík - 28. 2. 2018
recenze
60%
Útlá novela Lukáše Csicselyho Předvečer svatého Mikuláše představuje příběh, v němž partička školáků během adventním kouzlem nasyceného svátku provokuje „stínadelské“ honičky se skupinkami podnapilých a agresivních sídlištních čertů. Stylizovaný příběh o probouzející se dospělosti a akumulaci dětských zkušeností je zdařilý zejména svojí atmosférou. Na konci však ztrácí dech a místo adekvátního vyústění se rozplývá do ztracena.
Bartošová Pokorná, Gabriela: Brouci
Autor článku: Jitka Nešporová - 1. 11. 2018
recenze
90%
Nakladatelství Bylo nebylo odpovídá na populární velkoformátové encyklopedie „všeho“ minimatistickým, zato však velmi inspirativním knižním počinem. Sestavilo dva kapesní atlasy, které na oboustranných poznávacích kartách představují slovem i obrazem, hravě, a přitom realisticky deset brouků a deset lišejníků. Povinná výbava nejen pro budoucí entomology a lichenology!
Choryan, Bartosz; Csicsely, Lukáš: Pan Bartoš, listonoš
Autor článku: Jitka Nešporová - 11. 7. 2019
recenze
80%
V dětské literatuře málo vídaný žánr reportáže umožní autenticky nahlédnout do každodenní rutiny poštovních doručovatelů. Nuda to nebude, listonoš Bartoš je čtverák a umí v tom chodit. Ilustrace se surreálnými prvky jsou rovněž nebývale výmluvné a budou konvenovat vkusu šibalů školou povinných.
Stránka
1