Knihy

Létající Santini

Létající Santini

Etgar Keret

ISBN: 80-86103-84-6

Zobrazení:
Keret, Etgar: Létající Santini 1
Autor článku: Tereza Černá - 29. 1. 2007
ukázka
Stál uprostřed cesty, něco kolem dvaceti metrů ode mě, s kúfijí na obličeji, agresivně mi naznačoval, ať jdu k němu: „Hej ty golanská buzno,“ ječel na mě s těžkým arabským přízvukem...
Keret, Etgar: Létající Santini 2
Autor článku: Magdaléna Křížová - 29. 1. 2007
ukázka
Před šesti měsíci v jednom zanedbaném městečku poblíž Austinu, Texas, zabil Amir Dobrowski sedmdesátiletého kněze a jeho ženu. Vystřelil na ně z bezprostřední blízkosti v době, kdy oba spali. Dosud není známo, jakým způsobem do bytu vnikl, ale zřejmě musel mít klíč...
Keret, Etgar: Létající Santini
Autor článku: Jiřina Šedinová - 29. 1. 2007
recenze
Poprvé v samostatném knižním vydání se českému publiku představuje izraelský spisovatel Etgar Keret, tvůrce ve své zemi velmi populární a ve světě překládaný.
Keret, Etgar: Létající Santini
Autor článku: Tereza Spencerová - 29. 1. 2007
recenze
Chtěli byste se kamarádit s andělem, který vám celé roky jen lže a nikdy po sobě neumyje ani skleničku? Nebo prožívat trampoty v záhrobí, kam se dostávají sebevrazi všeho kalibru?
Keret, Etgar: Létající Santini
Autor článku: Milan Valden - 29. 1. 2007
recenze
Výbor z povídek Létající Santini. Obsahuje jedenadvacet krátkých a jednu dlouho povídku a ukazuje, co je na Keretově psaní nejcharakterističtější a co je podle mnohých typické i pro další izraelské spisovatele jeho generace: je v něm něco drzosti, chladu, průzračnosti a šibeničního humoru.