Knihy

Adriana

Teodora Dimova

ISBN: 978-80-87563-19-9

Zobrazení:
Dimova, Teodora: Adriana
Autor článku: David Bernstein - 27. 9. 2007
ukázka
Jednoho dne Jura, moje krásná sestřenice, kterou všichni příbuzní litovali, protože máma jí zemřela, když byla ještě malá, a otec se brzy na to oženil s jednou vdovou ze severozápadního Bulharska a tak jako v nejstrašnějších příbězích o macechách se přestal starat o svou prvorozenou dceru, úplně si jí přestal všímat, naváděn vdovou ze severozápadního Bulharska, které se po dvouletém poštvávání a otravovaní podařilo vypudit Juru k babičce...
Dimova, Teodora: Adriana
Autor článku: David Bernstein - 27. 9. 2007
anotace
Román Adriana (2007) popisuje neobyčejné přátelství třiadevadesátileté inteligentní a velmi bohaté dámy s mladou a oslnivě krásnou studentkou anglické filologie.
Dimova, Teodora: Adriana
Autor článku: Ivana Srbková - 11. 12. 2013
aktualita
Prosinec patří další významné spisovatelce – Teodoře Dimové. Nakladatelství Petr Štengl může nabídnout přátelům bulharské literatury ke koupi jako dárek pod stromeček její Adrianu, přeloženou Davidem Bernsteinem; křtu románu, který připravil Bulharský institut spolu s nakladatelem a Knihovnou Václava Havla pro předvečer Mikuláše 5. 12., se rovněž zúčastnila autorka. Knihu publiku fundovaně představil Marcel Černý, spisovatelka a překladatel přečetli úryvky z románu.