Knihy

Ti nejlepší z nás

Ti nejlepší z nás

Helene Uri

ISBN: 978-80-242-2343-8

Zobrazení:
Uri, Helene: Ti nejlepší z nás
Autor článku: Jarka Vrbová - 3. 9. 2008
ukázka
Helene Uri (*1964) debutovala knihou pro mládež s názvem Pátek pro Annu (Anne på fredag, 1995). Je autorkou několika románů, z nichž dosud největší zájem vyvolal román Medové jazýčky (Honningtunger, 2002). Helene Uri donedávna přednášela na univerzitě v Oslu, kde se věnovala jazykovědě a z tohoto prostřední také čerpá román Ti nejlepší z nás (De beste blant oss, 2006), který vyjde na podzim tohoto roku v nakladatelství Knižní klub v překladu Jarky Vrbové.
Uri, Helene: Ti nejlepší z nás 1
Autor článku: Barbora Grečnerová - 20. 3. 2009
recenze
70%
„Tuto knihu jsem musela napsat,“ řekla po vydání románu Ti nejlepší z nás jeho autorka Helene Uri. V době vydání se Uri již plně věnovala literatuře a rozhodla se vydat knihu odehrávající se v prostředí největší norské univerzity, kde sama několik let působila na katedře fonologie.
Uri, Helene: Ti nejlepší z nás 2
Autor článku: Helena Březinová - 29. 7. 2009
recenze
Proč do češtiny překládat román odehrávající se na norské katedře lingvistiky? Román, kde hlavní aktéři bádají krom jiného o budoucnosti norštiny v globalizovaném světě? Přinejmenším ze dvou důvodů.
Uri, Helene: Ti nejlepší z nás 3
Autor článku: Jitka Jindřišková - 4. 8. 2009
recenze
Současné norské spisovatelce Helene Uri (*1964) v letošním roce vyšel první román v českém překladu Ti nejlepší z nás odehrávající se v akademickém prostředí.
Uri, Helene: Ti nejlepší z nás 4
Autor článku: Karolína Stehlíková - 9. 8. 2009
recenze
Helene Uri je bezpochyby oblíbená spisovatelka, coby jazykovědná poradkyně je zavalovaná otázkami a jako přednášející zvána na široké spektrum akcí. Její zatím poslední román z univerzitního prostředí Ti nejlepší z nás (2006, česky 2008) vzbudil však kontroverzní reakce. Částečně proto, že jde do určité míry o román klíčový (někteří z akademických pracovníků Univerzity v Oslu se v knize poznali).