Knihy

Gomora

Gomora

Roberto Saviano

ISBN: 978-80-7185-918-5

Zobrazení:
Saviano, Roberto: Gomora
Autor článku: Alice Flemrová - 8. 11. 2008
ukázka
Když jsem 24. ledna 2005 přijel na místo, ležel na dlaždičkách, mrtvý. Houf karabiníků přecházel nervózně před obchodem, kde došlo k vraždě. Kdovíkolikáté. „Jeden mrtvý denně už je dneska v Neapoli obehraná písnička,“ říká nějaký vynervovaný kluk procházející právě kolem...
Saviano, Roberto: Gomora 2
Autor článku: Csilla Battaová - 8. 11. 2008
recenze
80%
Pred dvoma rokmi vyšla v Taliansku kniha pod názvom Gomorra. Viaggio nell’impero economico e nel sogno di dominio della camorra (nakl. Mondadori), diskutujúca činnosť neapolskej camorry, ktorá vzbudila pozornosť na celom svete a veľmi rýchlo sa stala bestsellerom. Od tej doby bola publikovaná v 33 krajinách a prednedávnom preložená aj do češtiny.
Saviano, Roberto: Gomora 1
Autor článku: Jana Pálková - 8. 11. 2008
recenze
90%
Kniha, která svým svědectvím překročila práh mlčení a lhostejnosti a která překotným tempem dosahuje vysokých stupňů prodejnosti v desítkách zemí světa, vyšla po dvou letech také v českém překladu.
Saviano, Roberto: Gomora, srovnání románu a filmu
Autor článku: Tomáš Matras - 23. 8. 2009
studie
Snímek se nese ve znamení totální války. Války všech proti všem, války o ekonomickou a sociální nezávislost, válku o společenské uznání, která končí buď špatně anebo zjištěním, že člověk si nemůže být jist žádnými hodnotami, které vyznává ani svým vlastním životem.