Knihy

Chladnou zemí

Chladnou zemí

Jáchym Topol

ISBN: 978-80-7215-365-7

Zobrazení:
Topol, Jáchym: Chladnou zemí
Autor článku: Petr Nagy - 26. 6. 2009
recenze
Na ploše třinácti kapitol, označených pouze číslicí, se čtenář setkává s příběhem klenoucím se nad několika posledními desetiletími naší historie, ukotveným však v současnosti. Jeho vypravěčem se stává bezejmenný hlavní hrdina, jehož osud – stejně jako v případě řady dalších postav – je neoddělitelně spjat s Terezínem.
Topol, Jáchym: Chladnou zemí
Autor článku: Jáchym Topol - 26. 6. 2009
ukázka
Poselství z megafonu není složité. Máme vyjít ven s rukama nad hlavou. Někdo už otevřel dveře. Nebo je ti venku vyrazili? Zvenku je cítit chlad, ale opravdová zima to není. Je brzo ráno. Vychází slunce.
Topol, Jáchym: Chladnou zemí 2
Autor článku: Ivo Říha - 15. 10. 2009
recenze
Za svou nejnovější prózu to Jáchym Topol od mnoha recenzentů pěkně schytal. Nešetřily ho zejména „rychlokritiky“ otištěné v kulturních rubrikách našich deníků.
Topol, Jáchym: Chladnou zemí - nizozemské a vlámské ohlasy
Autor článku: Magda de Bruin Hüblová - 6. 6. 2010
recenze
Román Jáchyma Topola Chladnou zemí vyšel v nizozemském překladu Edgara de Bruina pod názvem De werkplaats van de duivel v březnu 2010. Kniha vzbudila v nizozemských a vlámských médiích u českého titulu nevídaný ohlas.
Topol, Jáchym: Chladnou zemí 3 (in Die Presse)
Autor článku: Jitka Nešporová - 3. 6. 2010
recenze
Kdo kritizuje nebo dokonce paroduje turismus po památnících holocaustu, ten rychle upadne do podezření, že táhne za jeden provaz s utlačovateli a popírači holocaustu. A dostane se mu poučení...
Jáchym Topol a Edgar de Bruin nominováni na Evropskou literární...
Autor článku: Magda de Bruin Hüblová - 31. 1. 2011
aktualita
Mezi dvaceti tituly nominovanými třinácti nezávislými nizozemskými a vlámskými knihkupci na Evropskou literární cenu (Europese Literatuurprijs) je i román Jáchyma Topola De werkplaats van de duivel (Chladnou zemí). V nizozemském překladu Edgara de Bruina vyšel v roce 2010.
Cena pro evropskou literaturu
Autor článku: Magda de Bruin Hüblová - 17. 5. 2011
aktualita
Román Jáchyma Topola De werkplaats van de duivel (Chladnou zemí), který vyšel v nizozemském překladu Edgara de Bruina v roce 2010, postoupil do užšího výběru Ceny pro evropskou literaturu. Bylo to oznámeno 12. května 2011 během Evropské noci literatury.