Knihy

Den opričníka

Den opričníka

Vladimir Sorokin

ISBN: 978-80-87053-29-4

Zobrazení:
Sorokin, Vladimir: Den opričníka 1
Autor článku: Alena Machoninová - 18. 10. 2009
recenze
Důraz na jazyk a neméně na jeho schopnost (de)formovat okolní prostor, je přítomný i v zatím posledním Sorokinově románu s názvem Den opričníka, který v češtině vychází v překladu Libora Dvořáka.
Sorokin, Vladimir: Den opričníka 1
Autor článku: Libor Dvořák - 18. 10. 2009
ukázka
Na ulici je mrazivo, ale slunce už se za mraky svezlo–zakutálelo. Nejvyšší čas se k Dílu vrátit. Teď mě čeká hvězdopád. A to je věc potřebná, státního významu.
Sorokin, Vladimir: Den opričníka 2
Autor článku: Libor Dvořák - 18. 10. 2009
ukázka
V Moskvě už je večer. Cestou z Vnukova do města zapínám rozhlasy nepřátelské. Věrný medák nejdřív pro mě z éteru vyloví švédskou Paradigmu, našim ilegálním intelektuálům určenou.
Sorokin, Vladimir - reportáž 1
Autor článku: Markéta Kittlová - 18. 10. 2009
aktualita
Kniha Den Opričníka vyšla nedávno i ve slovenštině a slovenským nakladatelům se podařilo téměř nemožné – přivést jejího autora na Slovensko. A protože ze Slovenska je to do České republiky jenom kousek, zavítal Vladimir Sorokin i do Prahy.
Sorokin, Vladimir: Den opričníka 2
Autor článku: Gunnar Lenz - 18. 10. 2009
recenze
Stává se snad nakonec z kultovního autora Vladimira Sorokina díky knize Den opričníka klasik současné ruské literatury? Zdá se, že nyní před sebou máme autora, který satiricky zpracoval důležité a výbušné téma, jakým je Putinovo Rusko.
Sorokin, Vladimir - reportáž 2
Autor článku: Tomáš Glanc - 18. 10. 2009
aktualita
Vladimir Michal ze slovenského nakladatelství a knihkupectví Artforum se na mě obrátil s otázkou, zda bych jim nepomohl pozvat Sorokina na literární festival do Žiliny. Bylo mi jasné, že Sorokin může zareagovat dvěma způsoby: buď pozvání odmítnout, nebo na ně vůbec neodpovědět. Sorokin obratem odpověděl, že rád přijede.