livres : Francie, Afrika, Belgie, Maghreb...

Poslední články

Nejčtenější články

Všechny články

1 2 3 > >|

Řazení podle
Podsekce

Institut francais de Prague
Sekci "livres.cz" v roce 2015 finančně podpořil Francouzský institut v Praze.
Vložil: mk, 2. 2. 2016 8:17:00
Dracula do Londýna nepřišel z Balkánu.
Vložil: Internetový rozumbrada, 27. 1. 2016 11:01:00
Sešit o návratu do rodné země v překladu Petra Zavadila vyšel i česky. Nikoliv jako samostatná publikace, ale jako součást svazku Postkoloniální myšlení II, kteoru vydal Tranzitdisplay (http://kosmas.cz/knihy/172177/postkolonialni-mysleni-ii/).
Vložil: Valda, 26. 1. 2016 12:27:00
Ve slovenském překladu vyšla tato kniha v roce 2007, viz http://www.databazeknih.cz/knihy/zosit-o-navrate-do-rodneho-kraja-84887
Vložil: Tomáš Havel, 24. 1. 2016 16:29:00
Českého čtenáře by možná potěšila informace, že knížka vyšla v šedesátých letech česky pod názvem: Chudák Kristuspán z Bomby
Vložil: Jan Lukavec, 10. 1. 2016 23:45:00
Co se týká proruských separatistů, k jejich ideologii patří oddanost ruské pravoslavné víře. Povstalečtí vůdci ji zdůrazňují či zdůrazňovali v mnoha projevech a tvrdili, že ruské pravoslaví je nedílnou součástí kultury a dějin Donbasu. Podle povstalců patří jejich samozvaná republika k ruské pravoslavné církvi, a proto ji údajně nelze připojit k západní Ukrajině, kde převažují západní liberální náboženství. A autoritou je pro povstalce Vladimir Putin, který před časem prohlásil: „Jsme přesvědčeni o tom, že je přirozené a potřebné bránit křesťanské hodnoty a morální standardy, jež se do současné podoby utvářely po tisíciletí... Vidíme, jak se mnohé euroatlantické země vydaly cestou odmítání svých kořenů, včetně křesťanských, jež jsou základem západní civilizace. Začaly se popírat mravní základy a jakákoli tradiční identita: národní, kulturní, náboženská nebo pohlavní. Prosazuje se politika, jež staví početné rodiny a partnerství osob stejného pohlaví na stejnou úroveň, podobně jako víru v Boha a víru v Satana.“ V tomto širším kontextu zkáza letadla s tématem knihy souvisí. Samozřejmě ale netvrdím, že ve chvíli, kdy vypouštěli střelu, pronášeli pravoslavné modlitby, vyznávali svoji oddanost moskevskému patriarchovi nebo provolávali nějakou hypotetickou ortodoxní obdobu „Allahu Akbar“. – Andreas Lubitz je v textu zmíněn jako člověk, který v Evropě nedávno sám zabil velké množství lidí, ač není muslim. Nic více, nic méně.
Vložil: Karel, 10. 1. 2016 10:34:00
"Podobně můžeme dodat, že co se týká území Evropy, jsou za největší hromadné vraždy poslední doby zodpovědní ne muslimové, ale ti, kteří se považují za křesťany. Platí to pro samozvaného obránce žido-křesťanské Evropy před islámem Anderse Behringa Breivika či pro proruské separatisty, ostentativně se hlásící k pravoslavné víře a odmítající dekadentní Západ, kteří s pravděpodobností blížící se jistotě sestřelili letadlo Malaysia Airlines 17. A sebevražedný letec Germanwings Andreas Lubitz trpěl depresemi i dalšími chorobami, ale na islám si zřejmě nepotrpěl." Klást vedle sebe tyhle tři případy je dokonale absurdní. To už může Jan Lukavec připojit statistiky všech vražd v Evropě, spáchaných "křesťany". Co má proboha sestřelené letadlo a Lubitzova sebevražda společného s "křesťanstvím proti islámu"? Demagogie, nebo do nebe volající hloupost? Platný je pouze první příklad – ale ten sám o sobě by nebyl zas tak přesvědčivý, protože každého napadne – kolik set až tisíc vrahů ve jménu islámu připadne na jednoho (a zatím jediného) Breivika? A ostatně: proč se omezovat na "území Evropy"? Argumentace hodná Rudého práva blahé paměti.
Vložil: administrace, 9. 1. 2016 9:24:00
Dobrý den, opraveno, děkujeme za upozornění!
Vložil: Dagmar Pichová, 7. 1. 2016 10:56:00
Překladatel knihy se jmenuje Ladislav, ne Ludvík.
Vložil: Lucie, 17. 12. 2015 18:32:00
Pro jak staré děti je kniha určena?
Vložil: G .Cepela, 5. 12. 2015 5:26:00
Mr. Yoker, gratuluji , vystihl jste to vytecne

TIP: Pro snazší orientaci ve výpisu vyzkoušejte řazení podle kategorie, nebo detailní vyhledávání.
1 2 3 > >| 
V roce 2016 projekt podpořili
Ministerstvo kultury Velvyslanectví Švédska

Rakouské kulturní forum
Inzerce

Inzerce