livres : Francie, Afrika, Belgie, Maghreb...

Poslední články

Nejčtenější články

Všechny články

1 2 3 > >|

Řazení podle
Podsekce

Institut francais de Prague
Sekci "livres.cz" v roce 2013 finančně podpořil Francouzský institut v Praze.
Vložil: Jiřina, 21.1.2015 9:44:00
Ten pan Vrána, který celý překlad nelegálně zveřejnil na své stránce vrana.cz, je velmi známá postava české programátorské scény. Tohoto času v USA, pracuje u společnosti Google. Divím se, že má takovéto věci zapotřebí. Možná jen nechápu podstatu autorských práv překladu. Myslím, že mu postačí napsat mail a hned to stáhne.
Vložil: jovanka, 14.12.2014 21:41:00
V té anotaci se ale nepíše, že je to detektivka, jen kniha "s náladou detektivky", vždyť Brodeck chodí od jednoho ke druhému, vyptává se, pátrá na vlastí pěst... Samozřejmě, že kniha je vážná a smutná a hluboká, ale tenhle prvek má také. Jinak nic jiného, než zmiňujete, od Claudela neznám - snad jen: Je také autorem divadelní hry, již pod názvem O lásce uvádělo v překladu Alexandra Jerieho pražské divadlo Studio Dva v obsazení s Janou Krausovou a Karlem Rodenem. Možná ještě uvádí?
Vložil: Jana H, 14.12.2014 15:06:00
Tato kniha pro mě byla jedním z nejsilnějších a nejhlubších čtenářských zážitků vůbec. Stejně tak i další dvě knihy autora, Šedé duše a Vnučka pana Linha. Paní Šotolová, můžete, prosím, doporučit nějakou další knihu od tohoto autora? A jen poznámka: popis této knihy v článku o nejlepších knihách roku 2014 je podle mého názoru velmi nepovedený, nevěřím, že kdo ji přečetl, by ji dokázal označit za "něco jako detektivku".
Vložil: Mathias, 3.12.2014 8:50:00
Mila Kristyno, napsala jste pekne rozpracovanou recenzi i kdyz musim priznat, ze jeji zaver se mi zda trosku nefer. Pisete, ze se jedna o extremni predstavy, myslenky stojici naprosto mimo realitu zivota atd.... Napadlo Vas behem cetby knihy, ze Mathias opravdu existuje? Ze pribeh knihy je opravdu zalozen na necem co se stalo? Kdyz se ohlednu do minulosti, tak mi je uz dlouho jasne ze "Angela" byla ma prvni osudova zena. Ta ktera me poprve zlomila srdce, i kdyz jsem ho pravdepodobne zlomil spis ja. Clovek se kazdym vztahem uci a jen svymi chybami pochopi, ze mel zpomalit a mozna zustat. V kazdem pripade ho takovy pribeh, ktery Angela a Mathias zazili strasne zmeni.... Byl to krasny pribeh, a ja jen preji ostatnim, aby nekdy zazili podobnou vasen a lasku a pochopili co maji drive nez od ni utecou. Mathias
Vložil: redakce, 11.11.2014 16:14:00
Kniha vychází v českém překladu pod názvem Na shledanou tam nahoře v nakladatelství Euromedia-Odeon. Autor také přijede do Prahy osobně knihu uvést: s českými čtenáři se setká 1. prosince od 18 hodin během literárního večera v kavárně Francouzského institutu v Praze.
Vložil: mruk, 7.11.2014 19:51:00
Francouzský spisovatel, filozof a jeden ze zakladatelů literární a iniciační skupiny Vysoká hra René Daumal se narodil v roce 1908. TO JE SKVĚLEJ ZAČÁTEK!
Vložil: Péťa, 4.11.2014 19:56:00
Je to zralé na Skřipec.
Vložil: jana chartier, 4.11.2014 15:41:00
Tak jsem si to přečetla a "můj hněv byl okamžitý". Je to škoda, knížka je to jistě půvabná. takhle aby si člověk lámal hlavu, co si to ten Godard vybral.
Vložil: Oto Horák, 27.10.2014 9:35:00
Knihu neznám, neboť ve francouzštině bohužel nečtu, ale tematicky se mi zdá pozoruhodná a možná by stále za překlad. Vede mne k tomu i zkušenost s jedinou dosud přeloženou knihou Oliviera Rolina Búr Súdán, která byla jedním z největších mých zážitků s moderní francouzskou literaturou. Rozhodně mám na tuto knihu mnohem příznivější názor než Ladislav Nagy ve zdejší recenzi. Možná i proto, že nemám potřebu Búr Súdán srovnávat s Conradovým Srdcem temnoty - a už vůbec ne s Proustem, Lawrencem Durrellem či dokonce Thomasem Bernhardem...
Vložil: Oto Horák, 17.10.2014 18:04:00
Děkuji za radu. Měl jsem doma Zelenou knihu i její pokračování. Kdysi jsem z ní občas předčítal a všichni se popadali za břicho. Po mnoha svědectvích (recenzovaná kniha je jen jedním z mnoha) o Kaddáfího hrůzovládě mne humor přešel a Zelenou knihu jsem vyhodil tam kam patří: do smetí. Nepřežila svého autora. Na rozdíl od dobré literatury, jež trvá.

TIP: Pro snazší orientaci ve výpisu vyzkoušejte řazení podle kategorie, nebo detailní vyhledávání.
1 2 3 > >| 
Top knihy
Kosmas
E-knihy

InzerceInzerce