Spisovatelé

Gregor Sander

Zobrazení:
Sander, Gregor: Ale já se tu narodil
Autor článku: Lenka Housková - 4. 6. 2004
ukázka
Povídky z prvotiny Georga Sandera Ale já se tu narodil se odehrávají na severoněmeckém pobřeží, berlínském nádraží nebo na cestě do Benátek. Postavy povídek jsou lidé, kteří se hrdiny stávají mimovolně, často v komických situacích.
Sander, Gregor
Autor článku: Tereza Semotamová - 3. 9. 2013
rozhovor
Posledním německojazyčným hostem letošního Měsíce autorského čtení byl Gregor Sander, mimo jiné autor sbírky brilantních povídek, které spojuje místo dění – Baltské moře.
Sander, Gregor: Zimní ryby...
Autor článku: Radovan Charvát - 3. 9. 2013
ukázka
Je ráno, půl páté a už není pološero, je jasněji, než jak bývá při rozednění, ale ještě není den. Dobře jsem se vyspal na zadním sedadle auta a nemůžu uvěřit, že tu teď takhle stojím. U kanálu v Kielu-Holtenau. Vzbudil mě budíček mobilu, v polospánku jsem si nazul boty a vypadl ven do tohohle rána.
Sander, Gregor: Zimní ryby
Autor článku: Jan M. Heller - 5. 2. 2016
recenze
80%
Sanderovy povídky nejsou lehké čtení. Přidržíme-li se přímořské symboliky, není to četba na pláž, ale spíš pro strážce majáku. V devíti krátkých prózách autor podniká studie o lidských osudech, o dávných ranách, o touze po lásce. To vše rámuje motiv Baltského moře.
Sander, Gregor: Co by bylo
Autor článku: Marie Voslářová - 29. 5. 2017
recenze
70%
Gregor Sander nahlíží do reality tří různých Němecek a střízlivě zkoumá, jak to vlastně je s osudovostí lásky.
Sander, Gregor: Co by bylo
Autor článku: Tereza Semotamová - 29. 5. 2017
ukázka
Německý prozaik Gregor Sander ve svém čtivém románu vzpomíná na rozdělené Německo a dává dnešnímu čtenáři šanci zažít třeba cestu západoberlínským metrem, které projíždí strašidelnými uzavřenými stanicemi pod východní částí města.

Knihy autora

Ale já se tu narodil

ISBN: 80-86151-85-9
Zimní ryby

Zimní ryby

ISBN: 978-80-7443-157-9
Co by bylo

Co by bylo

ISBN: 978-80-7443-221-7