Spisovatelé

José Eduardo Agualusa

Zobrazení:
Agualusa, José Eduardo: O Vendedor de Passados
Autor článku: Lada Weissová - 23. 3. 2006
recenze
Román současného angolského spisovatele o absurditě současné Angoly a vyrovnávání se s vlastní minulostí.
Agualusa, José Eduardo
Autor článku: Lada Weissová - 5. 10. 2020
portrét
Potulný Angolan, kterému je rodná Angola věčnou inspirací, ačkoliv tvrdí, že občas musí přistřihnout skutečnosti křídla, aby ji fikce vůbec byla schopna pojmout. Jeden z nejvýraznějších a také nejpřekládanějších portugalsky píšících autorů současnosti.
Agualusa, José Eduardo: Prodavač minulostí
Autor článku: Pavla Korpaczewski - 5. 10. 2020
recenze
Zajistěte svým dětem lepší minulost, láká Félix Ventura své zákazníky. Ti se sami dokázali zajistit na budoucnost a teď už jim chybí jen ta správná minulost, původ, životní příběh. Jenže pak se ve Félixově velkém luandském domě objeví klient, kterému jen příběh nestačí. Tenhle člověk chce svou minulost odčinit a pomstít. Plete si minulost s přítomností. Jenže minulost, budoucnost a přítomnost splývají jen ve snech. Leda byste náhodou byli ještěrka.
Agualusa, José Eduardo: Obecná teorie zapomínání
Autor článku: Klára Trsková - 13. 12. 2021
recenze
80%
Je život sled podivných, občas komických, jindy magických či tragických nahodilostí? Nebo můžeme jeho podobu zásadně ovlivnit, když se poddáme obavám, nebo naopak dokážeme té nepředvídatelnosti čelit s láskou, nadhledem a humorem? Román o strachu z jinakosti, ale i o lidské schopnosti odpouštět a mít naději. Příběh platný nejen ve vzdálené a těžce zkoušené Angole.

Knihy autora

Prodavač minulostí

Prodavač minulostí

ISBN: 978-80-7474-295-8
Obecná teorie zapomínání

Obecná teorie zapomínání

ISBN: 978-80-7438-258-1