Spisovatelé

Peter Juščák

Zobrazení:
Juščák, Peter: Návod na použitie zvyšnej časti života
Autor článku: Ján Chovanec - 7. 12. 2006
recenze
Autor Peter Juščák nie je na slovenskom knižnom trhu žiadnym nováčikom. Je autorom niekoľkých kníh – tá ostatná má názov Návod na použitie zvyšnej časti života. Veľmi pekný grafický návrh obálky od Tibora Hrapku vzbudzuje nádeje na rovnako pútavé čítanie, no bohužiaľ nie je tomu tak.
Juščák, Peter: …a nezabudni na labute! (in Romboid)
30. 4. 2015
recenze
Osud mladé ženy, kterou ze Slovenska na základě nepodloženého obvinění a absurdního, rychlého vojenského soudu odvlekli do gulagu, nepochybně představuje přitažlivé, velké, ale i tíživé a z hlediska autorského ztvárnění nesmírně náročné téma. Je to próza hluboká, mnohovrstevnatá, v ideovém plánu bohatá. Jedna z nejvýznamnějších uměleckých výpovědí posledních dvou desetiletí.
Juščák, Peter: A nezapomeň na labutě!
Autor článku: Nikola Sedloňová - 28. 2. 2020
recenze
80%
Labuť jako symbol svobody, ošklivé káčátko měnící se v elegantního dospělého ptáka, labuť jako něco nedotknutelného, nádherného. Slovenský autor rozehrává mnoho významů tohoto symbolu. Kniha pojednávající o životě žen ve stalinském gulagu se soustřeďuje především na naději a svobodu – vždyť co může být pro vězeňkyně bez budoucnosti více ohromující než hejno labutí, které jim v oplocené zóně přelétá nad hlavou.

Knihy autora

…a nezabudni na labute!

…a nezabudni na labute!

ISBN: 978-80-8101-819-0
A nezapomeň na labutě!

A nezapomeň na labutě!

ISBN: 978-80-7260-419-7