Spisovatelé

Etgar Keret

Zobrazení:
Keret, Etgar
Autor článku: Tereza Černá - 29. 1. 2007
portrét
Etgar Keret (1967) dnes patří k nejoblíbenějším izraelským autorům.
Keret, Etgar: Létající Santini 1
Autor článku: Tereza Černá - 29. 1. 2007
ukázka
Stál uprostřed cesty, něco kolem dvaceti metrů ode mě, s kúfijí na obličeji, agresivně mi naznačoval, ať jdu k němu: „Hej ty golanská buzno,“ ječel na mě s těžkým arabským přízvukem...
Keret, Etgar: Létající Santini 2
Autor článku: Magdaléna Křížová - 29. 1. 2007
ukázka
Před šesti měsíci v jednom zanedbaném městečku poblíž Austinu, Texas, zabil Amir Dobrowski sedmdesátiletého kněze a jeho ženu. Vystřelil na ně z bezprostřední blízkosti v době, kdy oba spali. Dosud není známo, jakým způsobem do bytu vnikl, ale zřejmě musel mít klíč...
Keret, Etgar: Létající Santini
Autor článku: Jiřina Šedinová - 29. 1. 2007
recenze
Poprvé v samostatném knižním vydání se českému publiku představuje izraelský spisovatel Etgar Keret, tvůrce ve své zemi velmi populární a ve světě překládaný.
Keret, Etgar: Létající Santini
Autor článku: Tereza Spencerová - 29. 1. 2007
recenze
Chtěli byste se kamarádit s andělem, který vám celé roky jen lže a nikdy po sobě neumyje ani skleničku? Nebo prožívat trampoty v záhrobí, kam se dostávají sebevrazi všeho kalibru?
Keret, Etgar: Létající Santini
Autor článku: Milan Valden - 29. 1. 2007
recenze
Výbor z povídek Létající Santini. Obsahuje jedenadvacet krátkých a jednu dlouho povídku a ukazuje, co je na Keretově psaní nejcharakterističtější a co je podle mnohých typické i pro další izraelské spisovatele jeho generace: je v něm něco drzosti, chladu, průzračnosti a šibeničního humoru.
Keret, Etgar: Pitom dfika ba-delet
Autor článku: Tereza Černá - 30. 8. 2010
recenze
Najednou někdo klepe na dveře je název nejnovější povídkové sbírky Etgara Kereta, na kterou jeho příznivci čekali dlouhých osm let. Obsahuje třicet osm krátkých textů...
Keret, Etgar: Pitom dfika ba-delet
Autor článku: Tereza Černá - 30. 8. 2010
ukázka
„Vyprávěj mi nějaký příběh,“ poroučí vousatý muž, který sedí u mě v obýváku na pohovce. Ta situace, to přiznávám, mi není zrovna příjemná. Já přeci příběhy píšu, nevyprávím je.
Keret, Etgar: Najednou někdo klepe na dveře
Autor článku: Anna Žilková - 5. 6. 2014
recenze
Jestli si vymýšlíte výmluvy a bohapusté lži o tom, jak vaše teta těžce onemocněla nebo jak někdo přímo před vámi srazil psa, a tím omlouváte pozdní příchody do práce, dávejte si pozor, protože kdesi existuje alternativní svět plný těžce nemocných příbuzných a chromých zvířat, kde se všechny naše lži stávají realitou. Alespoň to naznačuje Etgar Keret v jedné z povídek ve sbírce Najednou někdo klepe na dveře.

Knihy autora

Létající Santini

Létající Santini

ISBN: 80-86103-84-6
Najednou někdo klepe na dveře

Najednou někdo klepe na dveře

ISBN: 978-80-87060-96-4
Sedm dobrých let

Sedm dobrých let

ISBN: 978-80-7515-018-1