Spisovatelé

Garth Ennis

Zobrazení:
Ennis, Garth; Dillon, Steve: Preacher (Jako pára na Texasem)
Autor článku: Richard Klíčník - 20. 1. 2005
recenze
Garth Ennis je komiksový scénárista českým čtenářům známý svým Hitmanem. Nyní u nás vyšel jeho nejlepší a největší opus: Preacher – Kazatel.
Ennis, Garth; Robertson, Darick: Fury: Bůh ochraňuj válku
Autor článku: Richard Klíčník - 11. 5. 2009
recenze
Furyho povýšili tak vysoko, že se k akci vlastní agentury nedostane blíže než na pár stovek kilometrů, a navíc musí sledovat, jak agenda spadla do rukou byrokratům a počítačovým mágům, kteří mají o způsobu vedení boje zcela jiné představy než válečný pes Fury.
Ennis, Garth: Punisher MAX: Od kolébky do hrobu
Autor článku: Richard Klíčník - 25. 7. 2009
recenze
Komiksová série o Punisherovi, mstiteli utlačovaných, patří mezi nejoblíbenější komiksové řady nakladatelství Marvel. I přes to, že tento hrdina nemá, na rozdíl od valné většiny svých kolegů, žádné nadpřirozené schopnosti. Nyní u nás vychází jeho příběhy s podtitulem MAX. Zjednodušeně řečeno - jsou to komiksy pro „velké“ čtenáře.
Ennis, Garth; Dillon, Steve: Preacher - Alamo
Autor článku: Pavel Mandys - 16. 2. 2012
recenze
60%
V detailech, v epizodách a ve vedlejších linkách je série Preacher mimořádné, mnohovrstevné dílo plné originálních fantaskních nápadů – když tedy podlehneme představě světa ovládaného zvráceným sexem a přeplněného sadisty, vrahouny, devianty a jinými pokřivenými existencemi.
Ennis, Garth; McCrea, John: Hitman – Zavíračka
Autor článku: Pavel Mandys - 31. 10. 2012
recenze
60%
Hitman je výtečnou ukázkou americké komiksové postmoderny. Vychází z mainstreamového superhrdinského komiksu, postupně se však vyvinul v zemitou gangsterku plnou popkulturních odkazů a citací. Škoda, že Zavíračkou tahle série v roce 2001 skončila.
Ennis, Garth; Robertson, Darick: Banda - Karty jsou rozdaný
Autor článku: Pavel Mandys - 30. 6. 2013
recenze
60%
Co dělají superhrdinové, když zrovna nezachraňují lidstvo a když se za nimi zavřou dveře jejich paláců? Podle Gartha Ennise nic hezkého. A hned také přichází se skupinkou rváčů, která by zpovykané superhrdiny měla umravnit. Jeho nová série Banda místy dost cynickým způsobem podvrací tradiční schémata mainstreamových komiksů.

Knihy autora

Preacher - Alamo

Preacher - Alamo

ISBN: 978-80-7461-014-1
Hitman - Zavíračka

Hitman - Zavíračka

ISBN: 978-80-7461-105-6
Banda - Karty jsou rozdaný

Banda - Karty jsou rozdaný

ISBN: 978-80-7461-256-5