Spisovatelé

Asfa Wossen Asserate

Zobrazení:
Čapek, Karel: Een doodgewoon leven (2008)
Autor článku: Magda de Bruin Hüblová - 1. 11. 2008
aktualita
Česká literatura v Nizozemsku se dočkala nebývalého úspěchu. Čapkův román Obyčejný život, který vyšel koncem srpna v nákladu zhruba dvou tisíc výtisků, je už teď, tedy během dvou měsíců, vyprodán. A co víc – nakladatelství Wereldbibliotheek připravuje dotisk. I to je pro český titul v Nizozemsku něco zcela výjimečného.
Karel Čapek v Nizozemsku
Autor článku: Magda de Bruin Hüblová - 24. 5. 2011
aktualita
V pátek 20. května 2011 uspořádalo amsterodamské knihkupectví Pegasus křest dvou knih Karla Čapka: koncem roku 2010 vyšla v edici Slavische Cahiers (Slovanské sešity) divadelní hra R.U.R. (překlad Pim van der Horst, doslov Kees Mercks) a v únoru 2011 vydalo amsterodamské nakladatelství Wereldbibliotheek román Válka s mloky (Oorlog met de Salamanders, přeložila Irma Pieper).
Asfa-Wossen Asserate: Dobré mravy (in MfD)
Autor článku: Jan Lukavec - 23. 4. 2012
recenze
80%
Knih o etiketě a slušném chování u nás vychází velké množství. Svým pojetím se z nich ale vymyká nedávno vydaná publikace Dobré mravy. Její autor Asfa-Wossen Asserate, pocházející z etiopského císařského rodu, se totiž nesnaží o suchý výčet toho, co se ve společnosti smí a co ne. Spíše čtenáře podnětně seznamuje s hlubším kontextem toho, jak jednotlivé dnes panující zvyky vznikaly a jak jsou zakotveny v evropské kulturní tradici.

Knihy autora

Dobré mravy

Dobré mravy

ISBN: 978-80-7422-132-3