Spisovatelé

Milorad Pavić

Zobrazení:
Pavić, Milorad: Papírové divadlo (in HN)
Autor článku: Blanka Činátlová - 24. 2. 2009
recenze
Dílo srbského autora Milorada Paviće (1929), jednoho z nejzajímavějších postmoderních romanopisců, není bohužel českému čtenáři moc známé. Po téměř dvaceti letech od českého překladu nejznámějšího autorova díla Chazarský slovník vychází nyní Papírové divadlo.
Pavić, Milorad: Papírové divadlo
25. 2. 2009
anotace
„Co má v rukou čtenářka? Ji nezajímá, co to je, ale od koho to je. Viděla, že vyšla nová kniha jejího oblíbeného spisovatele, a koupila si ji. Bylo jí jedno, je-li to román nebo jiný žánr, a hned se pustila do čtení. Pokud jde o čtenářky, které dotyčného spisovatele v oblibě nemají, ty teď drží v ruce něco jiného. Podle mě ani to není špatná volba…
Pavić, Milorad: Papírové divadlo
Autor článku: Miroslav Kouba - 25. 2. 2009
studie
Pavić patří mezi přední jména moderní srbské literatury, jimž se podařilo překonat hranice vlastního kulturního a jazykového prostoru.
Pavić, Milorad: Papírové divadlo
Autor článku: Stanislava Sýkorová - 25. 2. 2009
ukázka
Opulescu je pravděpodobně nejstarším spisovatelem této antologie. Pamatuje ještě Mirceu Eliada. Narodil se roku 1928 v Aradu. Poezii publikoval ve francouzštině a jeho divadelní hry „Čas večeře“ a „Bezpečný život ve dvou“ se v socialistickém Rumunsku nehrály.
Pavić, Milorad
Autor článku: Stanislava Sýkorová - 25. 2. 2009
portrét
Milorad Pavić (*1929) pochází z rodiny, z níž od 18. století vzešli i spisovatelé. První knihu vydal v roce 1952. Napsal deset románů.
Pavić, Milorad: Papírové divadlo
Autor článku: Lukáš Novosad - 6. 5. 2009
recenze
Vydání českého překladu posledního románu Milorada Paviće Papírové divadlo (v originále 2007) může v čtenáři vyvolat radost nad tím, že literární postmoderna ještě není mrtva a dokáže přinášet originální díla.

Knihy autora