Spisovatelé

Nuria Amat

Zobrazení:
Amat, Nuria
Autor článku: Anna Tkáčová - 12. 9. 2009
portrét
Její knihy, povětšinou velmi subjektivní, vypovídají leccos o jejím životě a traumatech, s nimiž se prostřednictvím literatury snaží vyrovnat. Poznamenala ji matčina smrt, když jí byly tři roky. Ambivalentní vztah k otci. Komplikovaný vztah k mužům, sourozencům, vlastním dětem.
Amat, Nuria: Ať na mě prší život...
Autor článku: Marie Jungmannová - 26. 11. 2009
ukázka
Dům obklopují zelené louky a na svahu vysoké hory si vymlela koryto maličká říčka. Mnohá léta jsme se bavili přeskupováním kamenů, které měly sloužit jako překážky ztěžující pstruhům pohyb ve vodě.
Amat, Nuria (in LN)
Autor článku: Markéta Pilátová - 16. 2. 2012
rozhovor
Vždycky jsem stála někde na okraji. Když jsem začínala psát, byla jsem např. fascinovaná biografiemi mrtvých spisovatelů a napsala jsem o nich román, který se jmenuje Všichni jsme Kafka. To bylo něco neslýchaného. V mé zemi tehdy spisovatelky psaly především o ženách samotných, i z hlediska feminismu apod., ale aby žena psala o mrtvých spisovatelích, to nikdo nechápal. Navíc nejsem členkou žádné literární skupiny, nebo skupinky. Psala jsem jakoby inkognito.
Amat, Nuria: Ať na mě prší život (in LN)
Autor článku: Markéta Pilátová - 16. 2. 2012
recenze
Kniha Ať na mne prší život připomíná ze všeho nejvíc deník, rozdělený ne na jednotlivé dny, ale na dějství, a nedá se příliš určit, zda se jedná o příběh, zamyšlení, ironické glosy života nebo sbírku melancholických aforismů. Poezie, próza, možná i kousky divadelní hry, vše je zde zastoupeno a prolíná se v překvapivě kompaktním rytmu.

Knihy autora

Ať na mě prší život

Ať na mě prší život

ISBN: 978-80-207-1305-6