Spisovatelé

Claire Keegan

Zobrazení:
Keegan, Claire: Modrá pole
Autor článku: Michaela Plicková - 12. 11. 2009
recenze
70%
Claire Keeganová, dnes již etablovaná irská prozaička, na sebe upozornila v roce 1999 svou první povídkovou sbírkou Antarktida. V jejím díle lze vystopovat jistou paralelu mezi prostředím vyprávěných příběhů a její vlastní zkušeností z dětství a dospívání, které Keeganová prožila na irském venkově.
Keegan, Claire: Modrá pole
Autor článku: Alice Hyrmanová McElveen - 12. 11. 2009
ukázka
Jednou vpodvečer, když Deegan přejíždí přes kopec, stoupá z komína více kouře než obvykle. Deegan to vidí. Nějak to téměř očekával. Na dvoře je zaparkováno jedenáct aut. Poznává každé z nich. Ještě nikdy u nich nebylo tolik sousedů najednou a ještě nikdy nepřišli takhle brzy. Davis je tu, a Redmond. A paní Duffyová, zvaná „Večerní zpravodaj“. Ta vínová dodávka patří knězi.
Keegan, Claire: Třetí světlo
Autor článku: Johana Horálková - 18. 5. 2011
recenze
70%
Anglický název novely Třetí světlo zní Foster neboli „Náhradní“, ve smyslu náhradní rodič. Podobnost mezi slovy „foster“ a „father“ (otec) by však do češtiny šlo převést jen těžko, a proto nejspíš Alice Hyrmanová McElveen název doslovně nepřekládala, ale zvolila velmi pěknou alternativu. Ta se váže ke kapitole, v níž hrdinku její dočasný pěstoun Kinsella vezme na pláž a chvíli s ní pozoruje dvě světla poblikávající na protějším anglickém pobřeží.

Knihy autora

Modrá pole

Modrá pole

ISBN: 978-80-87162-17-0
Třetí světlo

Třetí světlo

ISBN: 978-80-87497-02-9