Spisovatelé

Suníl Gangopádhjáj

Zobrazení:
Gangopádhjáj, Suníl
Autor článku: Hana Preinhaelterová - 17. 11. 2009
portrét
Autor téměř půltřetího sta knih všech žánrů. Sám se cítí především básníkem, ale největšího úspěchu mezi Indy dosahují jeho romány. Některé byly zfilmovány předními bengálskými režiséry.
Gangopádhjáj, Suníl: Ohromný svět 1
Autor článku: Renata Svobodová - 17. 11. 2009
recenze
Sbírka překladů vybraných povídek současného bengálského spisovatele Suníla Gangopádhjáje vyšla v minulém roce jako první svazek edice Moderní indická literatura v Akademickém nakladatelství pro orientalistiku a religionistiku ExOriente.
Gangopádhjáj, Suníl: Ohromný svět
Autor článku: Hana Preinhaelterová - 17. 11. 2009
ukázka
„Poslyš, kde bereš všechny ty kytky?" „Na trhu v Háuře. Brzo ráno je pod háurským mostem trh s kytkama." „A to tam chodíš brzo ráno? Vždyť jsi tady do půlnoci." „Kšeft je kšeft. Co se dá dělat." „A jak to, že ti vydrží do noci čerstvý, když je ráno koupíš?" „Ty taky vydržíš do noci čerstvá, ne? Chodíš sem načinčaná jako růžička."
Gangopádhjáj, Suníl: Ohromný svět
Autor článku: Hana Preinhaelterová - 17. 11. 2009
studie
Přes marnotratnost, s jakou Gangopádhjáj chrlí svá díla, má jeho práce řadu nesporných kvalit. Vedle už zmíněného vypravěčského umění je to sympatická bezprostřednost a upřímnost (mnoho jeho próz je psáno ich-formou), někdy – zvlášť v tématice milostné – zacházející dokonce do detailů v Indii neobvyklých.
Gangopádhjáj, Suníl: Ohromný svět 2
Autor článku: Denisa Vostrá - 7. 12. 2009
recenze
V roce 2008 vydalo nakladatelství ExOriente sbírku jedenadvaceti povídek bengálského spisovatele Suníla Gangopádhjáje s názvem Ohromný svět.

Knihy autora

Ohromný svět

Ohromný svět

ISBN: 978-80-904246-1-6