Spisovatelé

Josef Haslinger

Zobrazení:
Haslinger, Josef
Autor článku: Jitka Nešporová - 15. 12. 2009
portrét
Josef Haslinger je uznávaný rakouský spisovatel, esejista a univerzitní profesor. Narodil se 5. července 1955 v dolnorakouském Zwettlu, ve Waldviertelu. Na vídeňské univerzitě vystudoval filozofii, divadelní vědu a germanistiku.
Haslinger, Josef: fiona a ferdinand
Autor článku: Magdalena Štulcová - 15. 12. 2009
ukázka
když příbuzní zesnulého bachmaiera, zbožného to muže, jemuž v jinak zdravém těle nemoc rozežrala hrdlo, hledali ve starých kusech jeho nábytku košili co nejvíce ke krku, do níž by tělo mrtvého uložili, narazili na zamčenou truhlu.
Haslinger, Josef
Autor článku: Jitka Nešporová - 15. 12. 2009
rozhovor
Já vlastně nejsem literární vědec; po studiu jsem se ještě nějakou dobu zabýval filozofií a v osmdesátých letech jsem na vysoké škole v Kasselu začal psát habilitaci o Ernstu Blochovi. Pak do toho přišla moje novela Smrt chalupníka Ignáce Hájka...
Haslinger, Josef: Jáchymov
Autor článku: Marie Voslářová - 14. 11. 2012
recenze
70%
Jak známo, realita často předčí sebeodvážnější fantazii. Potvrzuje to i příběh brankáře Bohumila Modrého, který se svým týmem vybojoval pro Československo dvě zlaté medaile na mistrovstvích světa v hokeji. V důsledku vykonstruovaného procesu však poté strávil devět měsíců v jáchymovských uranových dolech, což se drasticky podepsalo na jeho zdraví. Přinejmenším stejně jako o osudu Modrého vypovídá kniha Jáchymov i o obrovské lásce a obdivu jeho dcery, a především o zoufalství, kterým si prošla.
Haslinger, Josef
Autor článku: Tereza Semotamová - 30. 10. 2013
rozhovor
Literárního festivalu Měsíc autorského čtení 2013 se zúčastnil také rakouský autor Josef Haslinger, který četl ze své poslední knihy Jáchymov, zpracovávající životní příběh legendárního československého hokejisty Bohumila Modrého.

Knihy autora

Jáchymov

Jáchymov

ISBN: 978-80-7462-082-9