Spisovatelé

Anna Gavalda

Zobrazení:
Gavalda, Anna: Kdyby tak na mě někdo někde čekal
Autor článku: Silvie Dokulilová - 4. 10. 2003
ukázka
Jmenuje se Alexandre Devermont. Je to blonďáček s růžovou pletí. Vychován pod celofánem. Sto procent mýdla a zubní pasty Colgate bifluor, drobně kostkované košile a důlek na bradě. Roztomilý. Čisťounký. Čerstvě narozené selátko...
Gavalda, Anna: Kdyby tak na mě někdo někde čekal
Autor článku: Jovanka Šotolová - 1. 11. 2003
recenze
Kniha povídek Kdyby tak na mě někdo někde čekal (Je voudrais que quelqu´un m´attende quelque part) vyšla ve francouzském nakladatelství Le Dilletante v roce 1999, jako prvotina neznámé mladé autorky. Mávnutím skutečně kouzelného proutku se ale sbírka stala nejprodávanější beletristickou publikací.
Gavalda, Anna
Autor článku: Michal Procházka - 16. 8. 2009
rozhovor
Její texty určené nejširšímu publiku vynikají především lidskostí vykreslených charakterů, úsečnými dialogy a příběhy, v nichž se čtenáři dokážou sami najít...
Gavalda, Anna: Kdyby tak na mě někdo někde čekal
Autor článku: Ivana Srbková - 9. 9. 2009
recenze
Na cestu do zahraničí si ráda beru ke čtení něco ze současné literatury té země. Dobrý tip může poskytnout iliteratura. Otvírám francouzskou rubriku a hle: rozhovor s Annou Gavaldou.
Gavalda, Anna: A taková to byla láska...
Autor článku: Ivana Srbková - 3. 10. 2009
recenze
Po úspěšné knize povídek Je voudrais que quelqu'un m'attende quelque part (1999; česky Kdyby tak na mě někdo někde čekal, Mladá fronta, 2003) přichází výrazná francouzská spisovatelka Anna Gavalda (1970) r. 2002 s románem Je l'aimais. Český překlad Silvie Dokulilové na sebe nenechal dlouho čekat – titul A taková to byla láska... vyšel o dva roky později.
Gavalda, Anna; Breitman, Zabou: Je l´aimais
Autor článku: Michal Procházka - 31. 12. 2009
recenze
Filmová adaptace Je l'aimais byla pro autorku Zabou Breitman zajímavou příležitostí. Filmaři stáli před problémem jak převést na filmové plátno rozjitřený rozhovor právě opuštěné manželky s jejím tchánem, který se odehrává v kuchyni vesnického domku, zatímco ve vedlejším pokoji si hrají dvě nic netušící děti.
Gavalda, Anna: Člověk není nikdy úplně šťastný
Autor článku: Ivana Srbková - 16. 2. 2010
recenze
Snad nejúspěšnější a nejvíce překládaná francouzská spisovatelka své generace Anna Gavalda (1970) je dostatečně známá i u nás. Vloni přinesla Mladá fronta již její čtvrtý knižní titul.
Gavalda, Anna: Billie
Autor článku: Jovanka Šotolová - 23. 4. 2014
recenze
60%
Billie a Franck mají jedinou věc společnou: svět je nemá rád. Ve třídě se dostali do pozice nezajímavých outsiderů a stejně se cítí i mimo školu. Dají-li se dohromady, mohou být jeden druhému oporou. Ale jak to navléct? Francouzská spisovatelka Anna Gavalda si v románu Billie vypomohla jednoduše. Postavila své protagonisty do situace, kdy musejí ve škole nastudovat divadelní hru. Jen tak mohou vystoupit ze svých běžných rolí a naučit se i svou situaci vnímat jinýma očima.
Gavalda, Anna: Báječný únik
Autor článku: Aneta Fáberová - 4. 7. 2018
recenze
60%
Garance, Lola, Simon a Vincent: čtyři sourozenci a dva dny spontánního útěku z běžné rutiny života. Kniha Báječný únik od francouzské autorky několika bestsellerů Anny Gavaldy je plná velkých myšlenek o malých věcech, emocí a sourozenecké sounáležitosti. Snadno tak čtenáře pohltí.
Gavalda, Anna: Citlivá místa
Autor článku: Anna Pavlíková - 17. 12. 2018
recenze
60%
Svůj život se snaží žít, jak nejlépe dovedou. O tom, co skutečně prožívají, ale raději mlčí. O jejich citech a pravém „já“ okolí někdy vůbec nic netuší. Anna Gavalda opět zúročila svůj talent empatické pozorovatelky a v nové knize dává postupně nahlédnout do duší dvou žen a pěti mužů.

Knihy autora

A taková to byla láska...

A taková to byla láska...

ISBN: 80-204-1115-1

Je l'aimais

ISBN: 80-204-1115-1
Billie

Billie

ISBN: 978-80-204-3151-6
Báječný únik

Báječný únik

ISBN: 978-80-204-4582-7
Citlivá místa

Citlivá místa

ISBN: 978-80-204-4746-3