Spisovatelé

Jean-Marie Blas de Roblès

Zobrazení:
Blas de Roblès, Jean-Marie: Tam, kde jsou tygři domovem
Autor článku: Eva Voldřichová Beránková - 25. 5. 2010
recenze
Hned několik francouzských vydavatelů se v poslední době bez mučení přiznalo, že když jim Jean-Marie Blas de Roblès před lety zaslal exemplář svého románu Tam, kde jsou tygři domovem, vrtěli nechápavě hlavou.
Blas de Roblès, Jean-Marie
Autor článku: Jovanka Šotolová - 16. 6. 2010
rozhovor
Jean-Marie Blas de Roblès představil v květnu na Světě knihy český překlad svého pozoruhodného románu Tam, kde jsou tygři domovem.
Blas de Roblès, Jean-Marie: Tam, kde jsou tygři domovem...
Autor článku: Jovanka Šotolová - 16. 6. 2010
recenze
Sedmisetstránková těžká a neohrabaná knížka, která vám při čtení padá z ruky a sotva se dá vzít do kapsy a přečíst v metru, skrývá četná tajemství, překvapení a překážky. Přesto Tygři rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co dnes francouzsky psaná literatura nabízí. Přičemž samozřejmě nelze určit, zda jsou zástupcem první desítky či stovky, toť hodnocení už příliš subjektivní. Ve Francii kniha získala hned několik literárních cen, z nichž nejvýznamnější byla Prix Médicis udělená v roce 2008.
Blas de Roblès, Jean-Marie
Autor článku: Jovanka Šotolová - 16. 6. 2010
portrét
Jean-Marie Blas de Roblès (1954) do vydání románu Tam, kde jsou tygři domovem vůbec nepatřil k francouzské literární smetánce, spíš než jako spisovatel se prosadil jako archeolog a autor knih o archeologii pro široké publikum.
Blas de Roblès, Jean-Marie: Půlnoční hora (in HN)
Autor článku: Jovanka Šotolová - 31. 8. 2011
recenze
70%
V těchto dnech nabízí nakladatelství Host druhou Blas de Roblèsovu knihu v českém překladu. Mnohem tenčí, než byla ta předchozí, a s jednodušším názvem: Půlnoční hora. Na první pohled nesahá úspěšným „Tygrům" ani po kolena (ale tak jednoduché to nebude).
Blas de Roblès, Jean-Marie: Ostrov v bodě Nemo
Autor článku: Jovanka Šotolová - 4. 1. 2016
recenze
70%
Ostrov v bodě Nemo, třetí kniha francouzského spisovatele Blas de Roblèse, kterou můžeme nově číst i v českém překladu, má hodně podobného s dortem, co pekli pejsek s kočičkou. Je v ní leccos. Musíme se s tím zákuskem poprat takřka do posledního sousta, než mu přijdeme na chuť.

Knihy autora

Tam, kde jsou tygři domovem

Tam, kde jsou tygři domovem

ISBN: 978-80-7294-337-1
Půlnoční hora

Půlnoční hora

ISBN: 978-80-7294-505-4
Ostrov v bodě Nemo

Ostrov v bodě Nemo

ISBN: 978-80-7491-420-1