Spisovatelé

Thomas Espedal

Zobrazení:
Espedal, Tomas: Jít
Autor článku: Barbora Grečnerová - 30. 11. 2010
recenze
70%
Norský spisovatel Tomas Espedal píše autobiografickou, intimní a otevřenou literaturu nedbající na hranice žánrů. Kniha Jít je jakýmsi filozofickým cestopisem popisujícím na pozadí autorových cest po Evropě myšlenky a pocity člověka, který se cítí být vykořeněným tulákem neschopným nalézt vnitřní klid.
Espedal, Tomas...
Autor článku: Jitka Jindřišková - 29. 9. 2011
portrét
Norský spisovatel Tomas Espedal je známý především svými autobiografickými románovými črtami. Ve svém literárním díle rád experimentuje a překračuje hranice žánrů. Snaží se zkoumat vztah románu k esejistické, dopisové, deníkové, autobiografické a cestopisné formě.
Espedal, Tomas
Autor článku: Jitka Jindřišková - 2. 11. 2011
rozhovor
V první polovině října 2011 se uskutečnil druhý ročník festivalu Dny Severu. Pozvání Skandinávského domu přijal také norský spisovatel Tomas Espedal, jemuž v loňském roce vyšel v češtině román Jít. Rozhovor pro iLiteraturu připravila a z norštiny přeložila Jitka Jindřišková.
Espedal, Tomas: Proti umění
Autor článku: Barbora Grečnerová - 28. 2. 2014
recenze
80%
Kniha Proti umění osloví čtenáře, kteří ocení jazykovou vytříbenost textu, a dojme ty, kdo ještě dokáží v dnešní době ocenit romanticky rozervanou zpověď spisovatele toužícího na malém ostrově daleko na severu Evropy najít domov.

Knihy autora

Proti umění

Proti umění

ISBN: 978-80-87341-17-9