Spisovatelé

Thomas Gunzig

Zobrazení:
Gunzig, Thomas: Něco bylo ve tmě, co nebylo vidět
Autor článku: Erik Lukavský - 7. 11. 2002
recenze
Svět Gunzigových povídek, vyšinutý, ireálný, plovoucí mimo konkrétní čas a prostor, je vcelku důvěrně známý. V něčem navazuje na poetiku absurdity a antiutopie, v něčem se potkává s "novou krutostí" zejména filmu a výtvarného umění 90. let.
Gunzig, Thomas: Le Plus Petit Zoo du monde; Royaumes
Autor článku: Jovanka Šotolová - 12. 6. 2003
recenze
Sbírku Nejmenší zoo na světě tvoří sedm povídek a sedm zvířat - od žirafy po švába...
Gunzig, Thomas: Il y avait quelque chose dans le noir.... F
Autor článku: Daniel Petkevič - 28. 7. 2003
recenze
Ses recueils de nouvelles imposent une griffe bien reconnaissable: une prose parlée oscillant entre burlesque et cynisme, qui tend au monde contemporain un miroir impitoyablement monstrueux.
Gunzig, Thomas: Il y avait quelque chose dans le noir... Č
Autor článku: Daniel Petkevič - 28. 7. 2003
recenze
V každé z devíti povídek se setkáváme s Minitrip, ženskou bytostí, jakýmsi symbolem vyvolávajícím na jedné straně krásu a touhu, na straně druhé smrt a zoufalství.
Gunzig, Thomas: Take five
Autor článku: Jovanka Šotolová - 12. 4. 2008
recenze
Anotace k česky vydané Gunzigově sbírce povídek slibuje, že k nám „každá z povídek promlouvá o hrůze a zmatku, o vykořeněných bytostech, o bloudících životech, o lidských prohrách“ a že „pět zdánlivě ležérních povídek sbírky Take five nás přenese do hlubin duše i neurózy“. Splní se ta děsivá předpověď?
Gunzig, Thomas
Autor článku: Eva Fínková - 18. 6. 2011
rozhovor
Psát pro děti je těžší, těm nic nenalžete. Zapracovat do nového románu Prahu by se ještě mělo podařit. Belgičtí spisovatelé mají výhodu, protože se stále někde potkávají... Thomas Gunzig vypráví o tom, proč, jak a kdy vlastně píše své knihy (když zrovna netočí film, nenahrává v rozhlase, nepřednáší ve škole nebo nehraje divadlo).
Gunzig, Thomas: Kuru
Autor článku: Eva Fínková - 14. 10. 2011
recenze
70%
Thomas Gunzig, belgický spisovatel píšící francouzsky, na letošním knižním veletrhu Svět knihy představil svůj předposlední román Kuru, který je zatím čtvrtým jeho titulem dostupným v češtině: pro Garamond ho přeložil Martin Kučera.
Gunzig, Thomas: A part moi personne n’est mort
Autor článku: Sára Töröková - 20. 4. 2018
recenze
70%
Podivuhodných dvanáct příběhů postav vsazených do extrémních situací. Název sbírky ale mate: mrtvých je v kniza spousta. Belgický autor Thomas Gunzig rád a úspěšně šokuje ani ne tak tím, jaké události popisuje, jako uměním zvrátit děj a proměnit děsivou historku ve směšný gag.
Gunzig, Thomas: La vie sauvage
Autor článku: Petra Zikmundová - 20. 4. 2018
recenze
40%
Thomas Gunzig tvrdí, že láska odkrývá pravou podstatu člověka a dává mu sílu stát se hrdinou. Stojí ale tentokrát Gunzigův hrdina za to, abychom s ním strávili celých 325 stran příběhu?
Gunzig, Thomas
Autor článku: Petra Zikmundová - 20. 4. 2018
rozhovor
Belgický spisovatel a scenárista Thomas Gunzig na setkání s českými čtenáři mluvil o své tvorbě i o zapeklitosti zákulisí literárního provozu – i zde zjevně může dojít i k otevřenému souboji. Do Prahy Gunzig letos zavítal již po několikáté: v českém překladu mu vyšlo několik titulů, ačkoli zatím žádná z aktuálních novinek.
Gunzig, Thomas: Manuel de survie à l’usage des incapables
Autor článku: Petra Zikmundová - 11. 6. 2018
recenze
70%
V roce 2013 se Belgičan Thomas Gunzig po čtyřleté pauze vrátil k románu, a to v plné síle. Už název samotný, Příručka přežití pro budižkničemy, je plný gunzigovské ironie. Opravdu přežijí právě ti neschopní? Přežije vůbec někdo?

Knihy autora

Take five

Take five

ISBN: 978-80-7272-123-2
Kuru

Kuru

ISBN: 978-80-7407-085-3
A part moi personne n’est mort

A part moi personne n’est mort

ISBN: 978-2859206970
La vie sauvage

La vie sauvage

ISBN: 978-2846269612