Spisovatelé

Guus Kuijer

Zobrazení:
Kuijer, Guus
Autor článku: Magda de Bruin Hüblová - 25. 11. 2013
portrét
Guus Kuijer (Amsterdam 1942) je jeden z nejvýznamnějších nizozemských spisovatelů pro děti a mládež, jediný nizozemský laureát mezinárodní Ceny Astrid Lindgrenové (2012), označované za Nobelovu cenu pro dětskou literaturu.
Kuijer, Guus: Všehokniha
Autor článku: Magda de Bruin Hüblová - 25. 11. 2013
ukázka
Vám to klidně můžu svěřit: ten případ s Tomášem i mě zaskočil. Vlastně jsem chtěl napsat úplně jinou knihu. Dojemnou, ale i vtipnou. Měla to být knížka o mém šťastném dětství. O tatínkovi, který mi před spaním hrál na housle. Tak krásně! O mamince, která k tomu podmanivě zpívala. Tak dojemně! O sourozencích, kteří mě na rukou nosili.
Kuijer, Guus
Autor článku: Magda de Bruin Hüblová - 25. 11. 2013
rozhovor
Guus Kuijer, jeden z nejvýznamnějších nizozemských autorů dětské literatury, poskytuje rozhovory jen velmi zřídka. Říká: „Důraz na osobu spisovatele působí, že čteme román a v hlavě máme jeho hlas. Přitom by každý měl mít možnost interpretovat knihy po svém.“
Kuijer, Guus: Všehokniha
Autor článku: Lucie Smolka Fruhwirtová - 16. 12. 2013
recenze
80%
Jak už název napovídá, Všehokniha nizozemského spisovatele Guuse Kuijera, laureáta ceny Astrid Lindgrenové („Nobelovy ceny za dětskou literaturu“), není jen tak obyčejná kniha, ale kniha o všech důležitých věcech lidského života, o odvaze, síle lidské vůle, naději, touze, lásce i vztahu k Bohu.
Kuijer, Guus: Všehokniha (2)
Autor článku: Markéta Pilátová - 12. 3. 2014
recenze
90%
Nizozemský autor Guus Kuijer ukazuje dětem, jak se nebát, když rodiče nejsou dobrými vzory.
Kuijer, Guus: Polča
Autor článku: Markéta Pilátová - 15. 2. 2018
recenze
90%
Po pěti letech se k českým čtenářům vrací nizozemský mistr literatury pro děti a mládež. Souborné vydání pěti knížek o Polče líčí dva roky ze života čerstvě dospívající holky, která střízlivě a s humorem překonává trampoty známé mnoha současným dětem. Částečně jde o potíže vlastní jejímu věku a částečně způsobené nezralostí nebo bezradností dospělých.

Knihy autora

Všehokniha

Všehokniha

ISBN: 978-80-00-03340-2
Polča

Polča

ISBN: 978-80-00-04299-2