Spisovatelé

Sajjid Kašua

Zobrazení:
Kašua, Sajjid: Druhá osoba singuláru
Autor článku: Jitka Jeníková - 7. 3. 2015
recenze
80%
U palestinsko-izraelského autora, jehož mateřštinou je arabština a literárním jazykem hebrejština, je téma jeho próz nasnadě. Vedle psychologické sondy do nitra člověka zápasícího s vlastní identitou přináší román Druhá osoba singuláru autentický pohled na současný život ve státě, který je u nás známý především jako dějiště vleklého a celosvětově ostře sledovaného konfliktu, na který má každý jasný názor.
Kašua, Sajjid: Druhá osoba singuláru (in A2)
Autor článku: Jan M. Heller - 31. 7. 2015
recenze
Prozaik Sajjid Kašua sleduje životy dvou odlišně sociálně situovaných Arabů izraelské národnosti v Jezuzalémě. Jejich osudy se s přibývajícím dějem stále více proplétají a směřují k velkému finále. Ani to však jejich problematické postavení v izraelské společnosti nevyřeší.
Kašua, Sajjid: Druhá osoba singuláru (1)
Autor článku: Šárka Doležalová - 31. 7. 2015
ukázka
Z domova jsme odcházeli společně každé ráno kolem čtvrt na osm. Vlastně jsem se se svými dvěma spolubydlícími potkával jen ráno.
Kašua, Sajjid: Tančící Arabové
Autor článku: Jan M. Heller - 26. 6. 2016
recenze
Prvotina hebrejsky píšícího arabského autora Sajjida Kašuy přináší v řadě jednotlivých obrazů celistvý a věrohodný portrét antihrdiny ze současné Svaté země. Naskýtá se tak možnost nahlédnout do každodennosti země, která trpí snad nejsledovanějším konfliktem současnosti.
Kašua, Sajjid: A bylo jitro
Autor článku: Dagmar Hudečková - 24. 11. 2017
recenze
70%
Zatím poslední kniha Sajjida Kašuy vydaná v českém překladu pokračuje v tématech nastolených v předchozích knihách. Autor rozvíjí kafkovskou dystopii na pozadí současného Izraele: země rozdělené mezi dva národy, kde jsou denním chlebem konflikt, terorismus a otázka kdo s kým, jak a proti komu kolaboruje.

Knihy autora

Druhá osoba singuláru

Druhá osoba singuláru

ISBN: 978-80-87855-00-3
Tančící Arabové

Tančící Arabové

ISBN: 978-80-87855-39-3
A bylo jitro

A bylo jitro

ISBN: 978-80-87855-65-2