Spisovatelé

Michael Roher

Zobrazení:
Roher, Michael: Babička, Kuře a Drnditonda
Autor článku: Jitka Nešporová - 23. 4. 2015
recenze
70%
Kniha rakouského autora a ilustrátora Michaela Rohera potěší díky jazykovému vtipu čtenáře jakéhokoli věku, nejen sedmileté až osmileté školáky, kterým je primárně určena. Kuře a Toník jsou nerozlučná dvojka a při jejich ztřeštěných kouscích jim sekunduje tu kamarádka Mája, tu laskavá babička. A ke slovu přijdou i zvukově výjimečné názvy ze zeměpisného atlasu…
Roher, Michael: Babička, Kuře a Drnditonda (2)
Autor článku: Pavla Nejedlá - 25. 6. 2015
recenze
60%
„Botswana! Reykjavík! Kašperky!“ vykřikuje malý Drnditonda v rozčilení tajuplná toponyma vyčtená z atlasu světa. „Koza Líza trousí bobky, skladatel si špiní botky,“ veršuje Kuře, když zrovna neproměňuje pana Sedláčka v polévkovou nudli či neomdlévá z akutního nedostatku cukru v krvi. A babička? Vaří, peče, maže chleby se salámem a šnorchluje na kurzu potápění. S touhle povedenou trojicí se nudit nejspíš nebudete.
Roher, Michael: Babička, Kuře a Drnditonda
2. 7. 2015
ukázka
Drnditonda je babiččin vnuk. Má kudrnaté vlasy, velké srdce a od té doby, co umí číst, velmi neobvyklého koníčka. Jeho nejoblíbenější knihou je velký tlustý atlas světa, dá se v něm totiž najít spousta podivuhodných slov jako Timbuktu nebo Titicaca.

Knihy autora

Babička, Kuře a Drnditonda

Babička, Kuře a Drnditonda

ISBN: 978-80-204-3132-5