Spisovatelé

Serge Baeken

Zobrazení:
Baeken, Serge
Autor článku: Vojtěch Matocha - 21. 6. 2016
rozhovor
S vlámským kreslířem Sergem Baekenem jsme se setkali u příležitosti festivalu Děti, čtete?, na kterém představil svou novou knihu Sugar – Kočičí život. Jelikož je hlavní hrdinkou komiksu kočka, povídali jsme si v prostředí karlínské Kočičí kavárny. Během rozhovoru přišla řeč na čarodějnice s vysavačem, nahé ženy na bicyklu a samozřejmě i na unikátní výtvarné pojetí autorovy poslední knihy.
Baeken, Serge: Sugar: Můj kočičí život
Autor článku: Vojtěch Matocha - 21. 6. 2016
recenze
60%
Sugar – Můj kočičí život je komiks o kocourovi, který žil dlouhých osmnáct let v rodině vlámského kreslíře Serge Baekena. Spíš než příběhem a postavami však zaujme originálním výtvarným pojetím: někdy se dění odvíjí klasicky zleva doprava a shora dolů, jindy se šíří ze středu stránky k okrajům a někdy se komiksová políčka slévají do větších celků a soupeří spolu o prostor na papíře.
Baeken, Serge: Sugar: Můj kočičí život (2)
Autor článku: Martina Siwek Macáková - 23. 7. 2016
recenze
70%
Vlámský kreslíř Serge Baeken skvěle vypozoroval chování svých kočičích mazlíčků a v komiksu Sugar zvěčnil (ne)všední okamžiky ze života kočky a člověka. Aby to čtenář neměl tak jednoduché, kubisticky je na stránce rozkouskoval do sítě drobných čtverců. Jednotlivé listy tak připomínají rozehranou dětskou skládačku.

Knihy autora

Sugar: Můj kočičí život

Sugar: Můj kočičí život

ISBN: 978-80-87596-17-3