Spisovatelé

Orly Castel-Bloom

Zobrazení:
Castel-Bloom, Orly
Autor článku: Nikola Sedloňová - 23. 10. 2017
rozhovor
Izrael je pro nás nebezpečný a nákladný, říká izraelská spisovatelka Orly Castel-Bloomová. V románu Textil popisuje paradoxy života v Tel Avivu a v rozhovoru prozradila, jak její kniha vznikala.
Castel-Bloom, Orly: Textil
Autor článku: Nikola Sedloňová - 22. 11. 2017
recenze
80%
Kniha Textil popisuje humorným způsobem život jedné bohaté rodiny v Tel Avivu. Ačkoli se všechno může zdát v pořádku, při hlubším ohledání je patrné, že rodina nefunguje a rozpadá se. V kontrastu s vtipnými, až surrealistickými prvky, které autorka Orly Castel-Bloomová používá, vystupuje tato skrytá tragédie na povrch ještě výrazněji.
Castel-Bloom, Orly: Textil
Autor článku: Dagmar Hudečková - 4. 12. 2017
recenze
80%
Román dosud v Čechách málo známé izraelské autorky Orly Castel-Bloom čtenáři otevírá okno do světa současné izraelské společnosti. Spisovatelka zde s notnou dávkou humoru, který se leckdy nezdráhá být velmi černý, surrealistických prvků a vrstvení příběhů nabízí pohled nejen na rozpad rodiny, ale i rozpad celé společnosti.
Castel-Bloom, Orly: Textil
Autor článku: Tereza Černá - 8. 12. 2017
ukázka
Román dosud v Čechách málo známé izraelské autorky Orly Castel-Bloom čtenáři otevírá okno do světa současné izraelské společnosti. Spisovatelka zde s notnou dávkou černého humoru a surrealistických prvků nabízí pohled nejen na rozpad rodiny, ale i rozpad celé společnosti. Ukázka je z prvních stránek románu.

Knihy autora

Textil

Textil

ISBN: 978-80-7407-366-3