Spisovatelé

Azar Nafisi

Zobrazení:
Nafisi, Azar: Reading Lolita in Tehran
Autor článku: Markéta Musilová - 14. 2. 2006
ukázka
Ještě jsem něco málo řekla k plánům na příští týden a pak jsme zahájili proces. Nejprve jsem předvolala pana Farzana, soudce, a požádala ho, aby zaujal místo na mé židli za stolem...
Nafisi, Azar: Reading Lolita in Tehran
Autor článku: Markéta Musilová - 14. 2. 2006
recenze
Již dva roky se na předních místech žebříčků prodejnosti britských a amerických knihkupectví drží útlá knížka íránské vysokoškolské profesorky Azar Nafisi Reading Lolita in Tehran. Nejde o román v pravém slova smyslu.
Nafisi, Azar: Jak jsme v Teheránu četly Lolitu (in MfD)
Autor článku: Jan Lukavec - 4. 4. 2012
recenze
80%
„Tato kniha bude příběhem Lolity v Teheránu, vyprávěním o tom, jak Lolita bezbarvý Teherán proměnila, ale také o tom, jak Teherán proměnil Nabokovův román a napsal Lolitu novou: naši Lolitu.“ Tato výstižně charakterizuje literární vědkyně a spisovatelka Ázar Nafísíová (1955), v současnosti profesorka literatury a estetiky na Johns Hopkins University ve Washingtonu, svoji knihu.
Nafisi, Azar: Jak jsme v Teheránu četly Lolitu
4. 4. 2012
ukázka
Jako další byla předvolána Zarrín v roli obhájkyně. Stála čelem ke třídě a v tmavě modré skládané sukni a vlněném saku se zlatými knoflíky, z něhož jí vykukovaly manžety bílé halenky, působila elegantním a profesionálním dojmem.

Knihy autora

Jak jsme v Teheránu četly Lolitu

Jak jsme v Teheránu četly Lolitu

ISBN: 978-80-7432-135-1