Spisovatelé

Ilija Trojanow

Zobrazení:
Trojanow, Ilija
Autor článku: Marie Voslářová - 24. 10. 2018
rozhovor
Proč bulharský příběh o odporu proti moci oslovuje čtenáře po celém světě? Německý spisovatel Ilija Trojanow hovoří o svém novém románu, který prý maďarský nakladatel v obavách z postihů odmítl a ten ruský před autorem málem utekl. V rozhovoru Trojanow také prozrazuje, jak je to ve skutečnosti s jeho konverzí k islámu.
Trojanow, Ilija: Moc a vzdor
Autor článku: Marie Voslářová - 24. 10. 2018
recenze
80%
Zásadní dílo německého spisovatele Iliji Trojanowa si klade za cíl literárně se vypořádat s poválečnou bulharskou historií, která má dodnes – jako bychom to neznali – skříně plné kostlivců. Příběh o totalitě, moci, odporu a příliš snadném zapomínání ale funguje mnohem univerzálněji.
Trojanow, Ilija: Moc a vzdor
Autor článku: Radka Denemarková - 24. 10. 2018
ukázka
Albena vykouzlila fantastickou oslavu. Nejdřív vyhrožovala, ještě jsme spolu, miláčku, neskončili, nemysli, že ti to jen tak projde, ještě si to vyřídíme, nejradši bych se na to vykašlala, ale už jsme rozeslali pozvánky, byla by to i moje ostuda, a tak dále, a tak dále. Organizační talent má mimořádný, to se musí nechat, ví, co se sluší a patří.
Trojanow, Ilija: Moc a vzdor (in Biblio)
Autor článku: Marek Toman - 25. 11. 2018
recenze
Společnost po pádu režimu udělala příliš snadno příliš tlustou čáru za minulostí. Samozřejmě, nechtěla se mstít a tím se dostat na úroveň někdejších tyranů. Jenže se zachovala až příliš sametově, alespoň podle Trojanowa.

Knihy autora

Moc a vzdor

Moc a vzdor

ISBN: 978-80-7420-216-7