Spisovatelé

Jiří Pelán

Zobrazení:
Pelán, Jiří (vyd.): Slovník italských spisovatelů
Autor článku: Jiří Špička - 26. 1. 2005
recenze
90%
Kostlivcům, kteří na nás vyčítavě hledí ze skříně naší moderní vzdělanosti, dělá již dlouhou dobu společnost italská literatura, jedna z nejvýznamnějších světových literatur, k jejímuž studiu se u nás nedostává ani těch nejzákladnějších nástrojů.
Pelán, Jiří: Kapitoly z francouzské, italské a české literatury...
Autor článku: Jiří Špička - 25. 7. 2007
anotace
80%
Jiří Pelán, náš přední překladatel a odborník na románské literatury, vydal knižně pod názvem Kapitoly z francouzské, italské a české literatury soubor svých studií, publikovaných časopisecky, ve sbornících, jako doslovy či, v případě eseje o Bohumilu Hrabalovi i monograficky, v letech 1999-2006.
Pelán, Jiří (ed.): Hvězda v noci, duha ve dne
Autor článku: Kateřina Smyčková - 29. 5. 2016
recenze
100%
Antologie přináší tvorbu čtyř evropských barokních básníků Gabriella Chiabrery, George Herberta, Jeana-Baptisty Chassigneta a Paula Fleminga. Už letmé nahlédnutí do útlé knížky dokládá, že se nejedná o autory druhořadé; šťastná ruka editora a především vynikající překlad umožňují číst tvorbu čtyři století starou jako palčivě aktuální.
Pelán, Jiří (ed.): Hvězda v noci, duha ve dne
Autor článku: Jiří Pelán - 30. 6. 2016
studie
Svazek přináší výběr z básnických děl čtyř klíčových reprezentantů evropského básnického baroka: Itala Gabriella Chiabrery, Angličana George Herberta, Francouze Jean-Baptista Chassigneta a Němce Paula Fleminga
Pelán, Jiří (ed.): Hvězda v noci, duha ve dne
Autor článku: Jiří Pelán - 30. 6. 2016
ukázka
Ukázka z díla čtyř klíčových reprezentantů evropského básnického baroka: Itala Gabriella Chiabrery, Angličana George Herberta, Francouze Jean-Baptista Chassigneta a Němce Paula Fleminga.

Knihy autora

Slovník italských spisovatelů

Slovník italských spisovatelů

ISBN: 80-7277-180-9
Hvězda v noci, duha ve dne

Hvězda v noci, duha ve dne

ISBN: 978-80-87048-44-3