Spisovatelé

Stan Sakai

Zobrazení:
Sakai, Stan: Usagi Yojimbo - Daisho...
Autor článku: Richard Klíčník - 19. 8. 2005
recenze
Jak v předmluvě komiksu píše James Robinson, Usagi je produktem velkého úspěchu černobílých komiksů v osmdesátých letech. Na rozdíl od většiny tehdejších příběhů se zvířaty v hlavních rolích vytvořil Stan Sakai časoprostor, který nezačal nudit.
Stan Sakai v Praze (2009)
Autor článku: Richard Klíčník - 14. 9. 2009
aktualita
Stan Sakai navštívil Prahu a setkal se se svými fanoušky v kině Světozor. Potěšující fakt je ten, že mezi nimi nebyli jen klasičtí čtenáři komiksů, ale také mnoho rodičů s dětmi, kterým se ušatý ronin Usagi Yojimbo líbí. Už tím šlo o jednu z nejzajímavějších komiksovou událost letošního roku. Beseda se slavným kreslířem byla navíc výtečná.
Sakai, Stan: Usagi Yojimbo 2 – Samuraj (in Týden)
Autor článku: Pavel Mandys - 19. 3. 2014
recenze
70%
Zvířata z komiksu Usagi Yojimbo by klidně mohla figurovat mezi hrdiny dětského Čtyřlístku, jejich příběhy jsou však krvavé a kruté či přinejmenším tragicky melancholické. Hlavní hrdina, králík-rónin Miyamoto Usagi, z nich sice vychází živ, ale nikoli vždy vítězně a spokojený. A jeho fanoušky tudíž mohou být jak kluci, tak jejich otcové.
Sakai, Stan: Vesmírný Usagi
Autor článku: Pavel Mandys - 19. 3. 2014
recenze
60%
Speciál ze série o králičím samurajovi se odehrává v budoucnosti, připomínající svět Lucasových Hvězdných válek. Válčí se tu jak nejmodernějšími technologiemi, tak chladnou ocelí, vyspělé počítačové systémy se setkávají s magickými schopnostmi, roboti s dinosaury nebo přerostlým hmyzem, planety technologicky vyspělé s těmi, kde se loví oštěpy.
Sakai, Stan: Usagi Yojimbo – Most slz
Autor článku: Pavel Mandys - 12. 9. 2015
recenze
70%
Třiadvacátý svazek povídkových dobrodružství králičího samuraje nabízí esenci toho nejlepšího, co náctiletí i dospělí fanoušci série milují. A připadl sem i jubilejní stý sešit cyklu, jež představuje jakousi humornou a parodickou exkurzi do nakladatelství Dark Horse, které vedle Usagiho vydává ještě mnohé další skvělé série.

Knihy autora

Usagi Yojimbo 2 - Samuraj

Usagi Yojimbo 2 - Samuraj

ISBN: 978-80-7449-028-6
Vesmírný Usagi

Vesmírný Usagi

ISBN: 978-80-7449-218-1
Usagi Yojimbo 23 – Most slz

Usagi Yojimbo 23 – Most slz

ISBN: 978-80-7449-297-6