Spisovatelé

Martin Walser

Zobrazení:
Walser, Martin: Johann
Autor článku: Radovan Charvát - 17. 5. 2003
ukázka
Mezitím se u Gebharda Loserů zastavil pan Brugger. Přišel od kulatého stolu, jako vždycky v zeleném obleku. Z úst vyndal párátko - Johann věděl od Adolfa, že jeho otec má párátko ze slonoviny -, položil Gebhardovi Loserů ruku na rameno a řekl: Gebharde, zítra večer je v Bodolzi u Köberleho shromáždění, přijdeš taky a budeš mluvit.
Walser, Martin: Smrt jednoho kritika 1
Autor článku: Veronika Jičínská - 21. 5. 2003
recenze
Tématem Smrti jednoho kritika je literární a mediální politika. Protagonisté jsou směšné nebo zesměšněné figurky, z nichž nejméně polovina má zcela jasné rysy konkrétních osob.
Walser, Martin: Smrt jednoho kritika 2
Autor článku: Radovan Charvát - 21. 5. 2003
recenze
Koncem letošního jara se téměř všechny německé deníky a další význačná periodika ve svých literárních přílohách a rozhlas a televize v literárně-kritických pořadech zabývaly posledním a mezitím ve frankfurtském nakladatelství Suhrkamp publikovaným románem významného žijícího německého prozaika Martina Walsera Smrt kritika.
Walser, Martin: Angstblüte
Autor článku: Lenka Housková - 13. 1. 2007
anotace
Jednou z nejočekávanějších knih letošního roku je i román Martina Walsera Angstblüte (Květy strachu). Autor, který v březnu oslaví osmdesátiny, podle některých kritik jako by shrnul svou dosavadní tvorbu.

Knihy autora

Angstblüte

ISBN: 3-498-07357-5