Spisovatelé

Ingvar Ambjørnsen

Zobrazení:
Ambjørnsen, Ingvar...
Autor článku: Barbora Grečnerová - 17. 5. 2005
portrét
Norské literární moře Ambjørnsen rozbouřil v devadesátých letech vydáním románové tetralogie, jejímž hlavním hrdinou je svérázný, přesněji řečeno bláznivý Elling.
Ambjørnsen, Ingvar: Elling. Pokrevní bratři 1
Autor článku: Barbora Grečnerová - 7. 6. 2006
recenze
70%
S třetím dílem úspěšné (nar. 1956) série o Ellingovi norského spisovatele Ingvara Ambjørnsena se mohlo české publikum setkat již dvakrát, a to na prknech dvou pražských divadel - Divadla Na prádle a Divadla Kalich. V Norsku se kniha dočkala i filmového zpracování, které bylo v roce 2001 nominováno na Oscara.
Ambjørnsen, Ingvar: Elling. Pokrevní bratři 2
Autor článku: Daniela Mrázová - 5. 1. 2007
recenze
Ingvar Ambjørnsen je doma v Norsku a ve své druhé vlasti Německu znám především jako romanopisec, autor románů o Ellingovi.
Ambjørnsen, Ingvar: Elling. Pokrevní bratři 3
Autor článku: Marta Bartošková - 15. 7. 2007
recenze
Nakolik vnímá duševně chorý svou jinakost a do jaké míry mu tento pocit vnucuje společnost? Má vůbec šanci najít cestu zpátky a vybojovat si důstojné místo mezi lidmi? Odpověď na tyto otázky hledá román norského autora Ingvara Ambjørsena, který vypráví o tápání podél křehké hranice mezi rozumem a šílenstvím.
Ambjørnsen, Ingvar: Bílí negři
Autor článku: Jitka Jindřišková - 6. 5. 2010
recenze
Norského spisovatele Ingvara Ambjørnsena (*1956) není třeba českým čtenářům dlouze představovat. Před pár lety vydalo nakladatelství Doplněk v edici Současná evropská próza Ambjørnsenův román Elling. Pokrevní bratři.
Ambjørnsen, Ingvar: Samson a Roberto – Dědictví po strýčkovi
Autor článku: Jitka Jindřišková - 4. 6. 2015
recenze
70%
Knížka o psovi Samsonovi a kocourovi Robertovi, kteří zdědí penzion Nad Fjordem a čtrnáct korun padesát, se zprvu tváří jako klasický příběh o strašidelném domě. Strašidlo je ale rychle sprovozeno ze světa a penzion se může otevřít prvním zvířecím hostům.
Ambjørnsen, Ingvar: Elling: Výhled do ráje
Autor článku: Jitka Jindřišková - 19. 12. 2017
recenze
70%
Série o podivínovi Ellingovi se vrací, tentokrát na úplný začátek. Výhled do ráje popisuje, jak se Elling popasuje se smrtí matky, nabídne jeho neobvyklý pohled na svět, trefné komentáře, bujnou fantazii i spoustu humorných situací.

Knihy autora

Elling: Výhled do ráje

Elling: Výhled do ráje

ISBN: 978-80-7505-748-8