Spisovatelé

Jerzy Franczak

Zobrazení:
Franczak, Jerzy: Kadidlo a myrha
Autor článku: Martina Bořilová - 7. 10. 2005
ukázka
Jednou během večerní hygieny jsem si všiml, že mi opuchl pindík...
Franczak, Jerzy
Autor článku: Soňa Filipová - 20. 12. 2009
portrét
Polský prozaik, básník, esejista a literární vědec (syn polského básníka Stanisława Franczaka). Získal ocenění v mnoha literárních soutěžích a obdržel několik státních stipendií. Jeho texty jsou přeloženy do italštiny, francouzštiny, němčiny, angličtiny a češtiny. Sám překládá z francouzštiny.
Franczak, Jerzy: Převlékárna
20. 12. 2009
anotace
Hrdinou Franczakovy knihy Převlékárna je, stejně jako její tvůrce, mladý, nadaný krakovský básník a spisovatel. Přesto se však autor od své literární postavy distancuje a její existenci dává do „ironických uvozovek”.
Franczak, Jerzy: Převlékárna
Autor článku: Krystyna Mogilnicka - 20. 12. 2009
recenze
Převlékárna by se dala nejjednodušeji opsat jako záznam každodenních zážitků autora a jeho múzy/milenky („Ilona je dobrou duší tohoto románu.“). Próza života je naplněna, jak se můžeme dočíst na konci v „navrhovaném obsahu“, cestami, prací, krakovskými hospůdkami, mužsko-ženskými přátelskými vztahy, tvůrčí neschopností kolegů, již píší…
Franczak, Jerzy: Převlékárna
Autor článku: Soňa Filipová - 20. 12. 2009
ukázka
Když mi bylo osmnáct let, podařil se mi husarský kousek. Napsal jsem Samoobsluhu, ze slov jsem stloukl věty, z vět verše, vytvořil jsem něco, co se mnou nemělo absolutně nic společného.

Knihy autora

Převlékárna

Převlékárna

ISBN: 978-80-904049-5-3