Spisovatelé

Gustavo Martín Garzo

Zobrazení:
Martínez, Guillermo
Autor článku: Daniel Nemrava - 19. 10. 2004
portrét
Guillermo Martínez je v současnosti jedním z nejuznávanějších a zároveň nejprodávanějších argentinských autorů.
Martínez, Guillermo: Tisícovka
Autor článku: Jan Mattuš - 19. 10. 2004
ukázka
Už se blíží. Polední vlak. Možná je to naposledy, co jím pojede, naposledy trasou Wilde–Berazategui–Ezpeleta. Ale co. Žádná nostalgie, žádná úleva...
Martínez, Guillermo: Kdo vraždí v Oxfordu? 1
Autor článku: Romana Čadová - 1. 11. 2006
recenze
S tvorbou argentinského spisovatele a matematika Guillerma Martíneze se prostřednictvím detektivního románu Kdo vraždí v Oxfordu? konečně může seznámit i český čtenář. Kniha se dočkala mnohých reedic mj. v Argentině, ve Španělsku a ve Velké Británii.
Martínez, Guillermo: Kdo vraždí v Oxfordu? 2
Autor článku: Jan Paulík - 6. 11. 2006
recenze
Argentinec Guillermo Martínez, původním povoláním matematik, si pro svůj poslední román vybral prostředí britského Oxfordu, kde v polovině 90. let sám studoval, a proto nepřekvapí, že hrdiny příběhu jsou právě renomovaný skotský matematik a jeho argentinský student, jenž plní rovněž funkci vypravěče.
Garzo, Gustavo Martín
Autor článku: Dora Poláková - 19. 11. 2013
portrét
Gustavo Martín Garzo se narodil v roce 1948 ve Valladolidu, městě, které ve dvacátém století zásobilo španělskou literaturu řadou významných osobností; patří k osobitým a výrazným hlasům současnosti. Esejista, romanopisec i autor dětských knih promlouvá ve svých textech střídmým, vytříbeným jazykem a dotýká se věčných témat života a literatury, jako jsou láska, ženy, síla imaginace a snů.

Knihy autora

Kdo vraždí v Oxfordu?

Kdo vraždí v Oxfordu?

ISBN: 80-7258-247-X