Reklama
Spisovatelé
Knihy
Literatury
Žánry
Štítek: obrázková, pro předškoláky
Řadit:
Abecedně
Podle data
Zobrazení:
Aladjidi, Virginie; Pellissier, Caroline: Velká kniha zahradničení...
Autor článku: Zuzana Šmejkalová - 26. 4. 2018
recenze
50%
Velká obrázková kniha pro nepříliš jasně specifikovanou věkovou kategorii mladých zahradníků může být velmi užitečná a inspirativní. Pokud dokážete mávnout rukou nad některými projevy nekompromisní autorské ležérnosti. Děti to pravděpodobně dokážou.
Ambjørnsen, Ingvar: Samson a Roberto – Dědictví po strýčkovi
Autor článku: Jitka Jindřišková - 4. 6. 2015
recenze
70%
Knížka o psovi Samsonovi a kocourovi Robertovi, kteří zdědí penzion Nad Fjordem a čtrnáct korun padesát, se zprvu tváří jako klasický příběh o strašidelném domě. Strašidlo je ale rychle sprovozeno ze světa a penzion se může otevřít prvním zvířecím hostům.
Ambre a Tran: Une trop bruyante solitude
Autor článku: Jovanka Šotolová - 12. 1. 2004
recenze
Hrabalova Příliš hlučná samota (Une trop bruyante solitude, Too loud a solitude) vyšla ve Francii jako kreslený seriál.
Anderton, Helen: Veršované pohádky
Autor článku: Martina Siwek Macáková - 16. 3. 2017
recenze
60%
Drápy netvora z Krásky a zvířete se zapletou do rukavic, z Jeníčka a Mařenky jsou malí architekti a Popelka odemyká zámky pomocí kousků střevíčků. Klasické pohádky jsou tu okleštěné o prvek strachu a nadstavené humorem.
Arnold, Nick: Jak fungují auta
Autor článku: Bohumila Adamová - 11. 5. 2014
recenze
70%
Dětští čtenáři, kteří se zajímají o automobily a jejich fungování, mají v současné době na výběr hned z několika publikací. Knížka Jak fungují auta o sobě tvrdí, že je průvodcem interaktivním, a na první pohled slibuje četbu a hru dohromady.
Bailly, Pierre; Fraipont, Céline: Prcek Chlupino 1. Žravá mořská...
Autor článku: Milena Šubrtová - 30. 4. 2010
recenze
Spektrum obrázkové knížky určené nejmenším dětským recipientům se výrazně oživilo: českého vydání se v edici Mini Mot dočkal titul Žravá mořská panna (2010), který je součástí zatím šestidílné série Prcek Chlupino.
Barman, Adrienne: Podivuhodná encyklopedie zvířat
Autor článku: Jitka Nešporová - 7. 6. 2018
recenze
80%
Bonbonkově růžové prase. Hlučný cvrček polní. Obr kapustňák širokonosý floridský. Proužkatý bičonoš zobanovitý. Vyhynulý blboun nejapný. Rodiče, pozor! To je tip na originální dárek za vysvědčení. O prázdninách se vaši školáci budou učit jinak a rozhodně je to bude bavit: s Podivuhodnou encyklopedií zvířat úspěšné švýcarské výtvarnice Adrienne Barmanové.
Bartošová Pokorná, Gabriela: Brouci
Autor článku: Jitka Nešporová - 1. 11. 2018
recenze
90%
Nakladatelství Bylo nebylo odpovídá na populární velkoformátové encyklopedie „všeho“ minimatistickým, zato však velmi inspirativním knižním počinem. Sestavilo dva kapesní atlasy, které na oboustranných poznávacích kartách představují slovem i obrazem, hravě, a přitom realisticky deset brouků a deset lišejníků. Povinná výbava nejen pro budoucí entomology a lichenology!
Bednarek, Justyna: Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek
Autor článku: Helena Žáčková - 5. 7. 2018
recenze
80%
Ponožky, stejně jako lidé, mají různé osudy. Některé ztratí druhou kamarádku či zatouží po jiném životě, jiné člověk příliš obnosí nebo z nich vyroste. To ale neznamená, že tím jejich příběh končí, naopak může jít o začátek něčeho nového, pokud se ponožka svému údělu vzepře a vydá se do temného otvoru pod pračkou. Kam ústí? Do nejrozmanitějších příběhů se šťastnými konci.
Berner, Rotraut Susanne: Noc
Autor článku: Jitka Nešporová - 10. 12. 2015
recenze
90%
Velkoformátový bilderbuch z dílny německé výtvarnice R. S. Bernerové napovídá, co se asi v malém městečku děje, když se setmí. Lokacemi i čtyřnohými a „člověčími“ obyvateli navazuje na čtyři předchozí díly, zasvěcené jednotlivým ročním obdobím. Kniha i tentokrát skoro beze slov pečlivou drobnokresbou s titěrnými detaily v tlumených barvách odvypráví tolik příběhů, kolik bude mít čtenářů.
Bestard, Aina: Co se skrývá v našem těle
Autor článku: Jitka Nešporová - 14. 3. 2019
recenze
80%
„Tři v jednom“ je stavebním principem kouzelných RGB ilustrací, jež využila španělská ilustrátorka Aina Bestardová ve své anatomii lidského těla, určené dětem předškolního věku. Pomocí tří barevných lup si tak malí objevitelé vyfiltrují z vrstvených ilustrací překvapivý obrázek, který je nejen poučí, ale i pobaví.
Binar, Ivan: Bibiana píská na prsty
Autor článku: Milena Šubrtová - 15. 2. 2010
recenze
Hvízdnutí na prsty – rošťácký, spíše klukovský svolávací signál – stojí na počátku pohádkového vyprávění Ivana Binara. V něm však pískat na prsty naučí malou Bibianu její energická babička, která kromě toho, že dokáže pro vnučku a její kamarády sehrát loutkové představení, pracuje jako rychlá messengerka na motorce.
Blažek, Josef; Zeman, Karel: Pět neděl v baloně
Autor článku: Pavel Mandys - 13. 10. 2018
recenze
50%
Česká komiksová verze slavného Verneova románu je svým pojetím velmi klasická až staromódní. Slušel by jí větší rozsah, více nadsázky a jistější kresba.
Bodnárová, Jana: Dita
Autor článku: Veronika Cosculluela - 1. 11. 2014
recenze
50%
Všestranná spisovateľka Jana Bodnárová po úspešnej knihe Trinásť, ktorá získala vďaka ilustráciám Daniely Olejníkovej v minulom roku cenu za jednu z najkrajších publikácií na Bratislavskom bienále ilustrácií, pokračuje aj vo svojej novinke v spolupráci s touto mladou výtvarníčkou.
Bolliger, Max: Slavnost obrů
Autor článku: Jitka Nešporová - 14. 11. 2019
recenze
80%
Pohádkové podobenství ze země obrů o tom, jak i ten nejmenší dovede přechytračit velkého. Humorné moderní ilustrace vtiskly bezmála půlstoletí starému příběhu z pera švýcarského klasika dětské literatury novou tvář.
Bolliger, Max; Sís, Petr: Šťastný skřítek
Autor článku: Milena Šubrtová - 7. 10. 2012
recenze
80%
Pohádkový příběh švýcarského autora Maxe Bolligera Šťastný skřítek s ilustracemi Petra Síse připravilo v českém překladu Magdaleny Hennerové nakladatelství Paseka právě v roce, kdy bylo výtvarníkovi českého původu uděleno nejvyšší uznání, jehož lze na poli knižní tvorby pro děti dosáhnout – Cena Hanse Christiana Andersena.
Brabenec, Vratislav; Stibitzová, Petra Josefína: Pajasan
Autor článku: Jitka Zítková - 10. 11. 2016
recenze
50%
Pokud od knihy neočekáváte ani příběh, ani velkou zábavu, ani přímočaré poučení, zato jste naladěni spíše na několik zneklidňujících myšlenek, pak pro vás (bez ohledu na věk) bude dobrou volbou útlá a nestandardní komiksová knížka Pajasan básníka a hudebníka Vratislava Brabence a výtvarnice Petry Josefíny Stibitzové.
Branický, Jan: Hádanky básničky; Abeceda
Autor článku: Jitka Nešporová - 30. 3. 2017
recenze
60%
Přímočaré hrátky se slovy v abecedním pořádku. Jednoduché hádanky pro tříleté zvědavce, kteří už vědí, kdo žije kolem nás. Tvorbu pro děti předčasně zesnulého pražského básníka Jana Branického shrnují dva útlé svazky, které loni vydalo nakladatelství Verzone.
Brown, Dan: Divoká symfonie
Autor článku: Jitka Nešporová - 15. 10. 2020
recenze
80%
Divoká symfonie dobře mísí všechny osvědčené ingredience z knížek pro nejmenší: je o zvířátkách, je rýmovaná, štědře a vtipně ilustrovaná, ukrývá pro děti zábavné hry v podobě oblíbených hledaček, ponaučení naopak příliš neskrývá – a doopravdy hraje!
Bruna, Dick: Miffy
Autor článku: Jitka Nešporová - 23. 2. 2017
recenze
100%
Ve čtvrtek 16. února 2017 zemřel ve věku nedožitých 90 let nizozemský kreslíř a grafický designér Dick Bruna, tvůrce celosvětově milované králičí holčičky Miffy. České děti se mohly s legendární králičí slečnou seznámit díky nakladatelství Baobab poprvé v roce 2011. Pár týdnů před úmrtím jejího slavného duchovního otce pak vyšla další tři leporela: Jaká je to barva, Miffy?, Kdo je v zoo, Miffy? a Miffy má lupu!
Brunhoff, Jean de: Příběh malého slona Babara
Autor článku: Marcela Poučová - 17. 4. 2011
recenze
80%
Po Cendrarsových pohádkách, které vyšly v loňském roce, se nakladatelství Baobab rozhodlo vyplnit další mezeru v překladech ze zlatého fondu francouzské dětské literatury. Příběh malého slona Babara vyšel ve Francii roku 1931. Autor knihy Jean de Brunhoff se při tvorbě prvního příběhu inspiroval pohádkou, kterou vyprávěla manželka jejich dětem. Úspěch byl okamžitý a první díl se rychle dočkal dalších šesti pokračování.
Březinová, Ivona: Natálčin andulák
Autor článku: Bohumila Adamová - 6. 5. 2012
recenze
60%
Natálčin andulák je krátký příběh na téma mobilní telefon a děti. Vznikl na objednávku jako jedna z pěti interaktivních knih pro školy. Začínající čtenáře místy i pobaví, přestože efektivní řešení problematiky „opuštěný dětský jedinec v moderním přetechnizovaném světě“ nenabízí.
Březinová, Ivona: Okno do komína
Autor článku: Milena Šubrtová - 28. 1. 2010
recenze
Útlá knížka spisovatelky Ivony Březinové a ilustrátorky Vlasty Baránkové Okno do komína již našla své dětské čtenáře, přesto se na knihkupeckých pultech vůbec neobjevila.
Bula, Oksana: Medvěd nechce jít spát
Autor článku: Jitka Nešporová - 8. 11. 2018
recenze
90%
Nejen lidé by nejradši chtěli právě to, čeho se jim nedostává. Ani zvířata v lese nejsou vždycky spokojena s tím, co mají. Zvědavý zubr tak naláká medvěda, aby neprospal celou zimu. Jednoduchý příběh s dobrým koncem v autorských knihách ukrajinské výtvarnice Oksany Buly oživují zejména postavičky tukoňů.
Burks, James: Pták a Veverčák na útěku
Autor článku: Pavel Mandys - 11. 3. 2017
recenze
60%
Veselý i napínavý komiks amerického autora rozšiřuje zatím nepříliš bohatou nabídku komiksů pro děti. Nenabízí nic převratného, převážně honičky a vtípky, ale také precizní kresbu a sympatické postavy.
Cage, John; Long, Lois: Knížka z bláta
Autor článku: Jitka Nešporová - 11. 1. 2018
recenze
90%
Knížka z bláta amerických tvůrců Johna Cage a Lois Long je pochopitelně z papíru, bláto v ní však figuruje jako hlavní postava. Po formální stránce se dílo tváří jako seriózní kuchařka, vizuálně jako umělecky pojatý manuál. V úhrnu milá vzpomínka na dětství a výzva, abychom nezapomínali dělat věci, které nám přinášejí radost.
Cendrars, Blaise: Malé černé pohádky pro nebojácné děti
Autor článku: Marcela Poučová - 30. 10. 2010
recenze
Nakladatelství Baobab, které v letošním roce slaví desetileté výročí svého vzniku, zaujímá na českém trhu s dětskou literaturou nezaměnitelnou pozici. Vydání knihy Malé černé pohádky pro nebojácné děti však navíc přináší českému čtenáři možnost seznámit se s jedním z titulů zlatého fondu francouzské literatury pro děti a mládež.
Crowther, Kitty: Návštěva malé smrti
Autor článku: Milena Šubrtová - 12. 7. 2013
recenze
80%
Titul i barevné ladění alba Návštěva malé smrti belgické ilustrátorky a spisovatelky Kitty Crowther (1970) jednoznačně vymezuje téma, jímž se tato dětská knížka zabývá. Mluvit s dětmi o smrti není jednoduché, Kitty Crowther však místo mnoha slov citlivě vypráví především svými obrazy.
Curtil, Sophie: Pár hřebíčků a nic víc
Autor článku: Milena Šubrtová - 7. 11. 2013
recenze
70%
Obrazová knížka Pár hřebíčků a nic víc francouzské autorky Sophie Curtil (1949) sice vznikla pro děti předškolního věku, osloví však každého čtenáře, který je ochoten přistoupit na hru s představivostí a zapojováním různých smyslů.
Czesany Dvořáková, Tereza; Nikkarin; Týmal, František: Jak vznikl...
Autor článku: Vojtěch Matocha - 1. 3. 2018
recenze
70%
Sympatické vyprávění filmové historičky Terezy Czesany Dvořákové o prvopočátcích filmu a o vynálezech, které mu předcházely, zaujme zvídavého dětského čtenáře i povedeným grafickým zpracováním a několika technickými návody, jež náš recenzent v drtivé většině prověřil.
další strana
Strana 1 / 8:
1
2
3
4
5