Reklama
Spisovatelé
Knihy
Literatury
Žánry
Žánr krimi
Poslední články
70%
Connelly, Michael: Noční oheň
Pavel Mandys - 23. 2. 2021
60%
Nesbø, Jo: Království
Vojtěch Matocha - 16. 2. 2021
70%
Winslow, Don: Jednotka
Pavel Mandys - 2. 2. 2021
Nejčtenější články
60%
Nesbø, Jo: Království
Vojtěch Matocha - 16. 2. 2021
40%
Hawkins, Paula: Dívka ve vlaku
Juan Zamora - 3. 1. 2017
50%
Galbraith, Robert: Ve službách zla
Pavel Mandys - 2. 5. 2016
Všechny články
Řadit:
Abecedně
Podle data
Zobrazení:
Cussler, Clive; Du Brul, Jack: Přízrak
Autor článku: Roman Lipčík - 31. 8. 2014
recenze
60%
Kdyby Ian Fleming psal dodnes a byl trochu víc posedlý mořem, vypadaly by jeho knihy podobně jako Cusslerovy. Pro zhruba padesátku titulů vytvořil Cussler zdařilou románovou formuli: v zásadě realistický příběh, stojící však vždy na nějaké sporné, záhadné a atraktivní hypotéze, se rozletí v turbulentních otáčkách po celé zeměkouli.
Čech, František: Divoký obchod
Autor článku: Lukáš Malý - 16. 4. 2019
recenze
60%
Náhlé ukončení podpory obnovitelných zdrojů nastartuje v příběhu částečně situovaném do nádherné jesenické přírody nebezpečnou hru s nenulovým součtem. Bude se střílet, bude se vraždit, bude se intrikařit, a to všechno úplně zbytečně.
Čong, Judžong: Vzorný syn
Autor článku: Miriam Löwensteinová - 2. 7. 2019
recenze
70%
Thriller v korejské literatuře nemá tradici a je v ní nováčkem, ještě větším překvapením je však fakt, že jeho autorem je žena. Navzdory všem stereotypům navíc autorka za svého psychopatického hrdinu mluví a jedná uvěřitelně, přesvědčivě a bez sentimentalit, které se spisovatelkám občas přisuzují.
D’Andrea, Luca: Podstata zla
Autor článku: Pavel Mandys - 8. 11. 2016
recenze
70%
Debutový thriller italského televizního scenáristy se odehrává v italských Alpách a řeší jednu dávnou brutální vraždu. Namísto vzrušení z odkrývání stop však čtenář po většinu stran zakouší strach o osud hlavní postavy a jejích blízkých.
Damhaug, Torkil: Slepá skvrna
Autor článku: Kateřina Krištůfková - 25. 1. 2012
recenze
70%
Slepá skvrna není „prvotřídní thriller“, jak se píše na zadní straně přebalu, ale je to dobře napsaná klasická detektivka s výraznou psychologizující linkou. Nepostrádá napětí, které autor dokáže čtenáři dobře dávkovat, a ačkoli je čtenář již několikrát s určitostí přesvědčen, že nalezl vraha, i po odhalení mu autor přichystá ještě dva překvapivé zvraty.
Dán, Dominik: Na podpätkoch
Autor článku: Marek Mittaš - 18. 5. 2012
recenze
60%
Najnovšia kniha z pera slovenského bestseleristu Na podpätkoch predstavuje výšky aj pády. Po knihách Beštia; Nehanebné neviniatko; Knieža, smrť; Hriech náš každodenný prichádza Dominik Dán s názvom, ktorý pasuje ku kriminálke ako päsť na oko. Autorova snaha napísať jednu až dve knihy za rok sa v tomto prípade výrazne premietla do kvality.
Davys, Tim: Amberville
Autor článku: Helena Stiessová - 21. 10. 2009
studie
Barva střídá barvu, fialové, žluté, modré kostky domů tvoří celé dlouhé ulice. Jedna z kostek představuje cukrárnu a u kavárenského stolku před růžovým domem sedí na židličce plyšový medvídek.
Davys, Tim: Amberville
Autor článku: Robert Novotný - 21. 10. 2009
ukázka
Na dveře bytu Erika Medvěda a Emmy Ramlice na cihlově červené Uxbridge Street jednoho časného dopoledne na konci dubna někdo zabušil. Ranní déšť ustal, vítr se utišil a nad Mollisan Townem znovu svítilo slunce.
Deaver, Jeffery: Hořící drát
Autor článku: Roman Lipčík - 30. 5. 2011
recenze
60%
Po přečtení pár kapitol thrilleru Hořící drát se čtenář může upřímně zděsit, protože si uvědomí, jak málo toho o elektřině ví a jak snadno může někdo této nevědomosti využít ke zločinným plánům.
Deaver, Jeffery: Nula stupňů volnosti
Autor článku: Roman Lipčík - 15. 6. 2011
recenze
60%
Tu větu nakonec řekne. Představí se tím charakteristickým způsobem, který mě vždycky přiváděl na myšlenku, že buď je Fleming bajkař, který neví nic o světě špionáže, nebo je jeho hrdina takový frajer, že si může dovolit pleno titulo. „Bond. James Bond,“ představí se i tady stejně nedbale jako vždy. Jiný špion by se při takovém počínání nedožil dalšího dílu. Literární Bond oslaví za dva roky šedesátiny.
Deaver, Jeffery: Říjnový seznam
Autor článku: Pavel Mandys - 25. 8. 2015
recenze
60%
Pokus o radikálně atypickou kompozici krimirománu psaného od konce k začátku thrillerovému rutinérovi Deaverovi vyšel. Kniha má napětí, spád i tajemství a několik dobrých nápadů. Ale srážejí ji špatně napsané pasáže a překombinovaná pointa.
Deaver, Jeffery: Tak trochu šílení
Autor článku: Roman Lipčík - 21. 9. 2014
recenze
70%
Jefferyho Deavera proslavily romány, ale rád se věnuje i povídkám. Píše je v poněkud nadměrných velikostech, s neustálými překvapivými zvraty a obraty. Vyjdeme-li z toho, že ve zlatých magazínových časech znamenalo padesát stran už „krátký román“, najdeme mezi třinácti položkami knihy krátkých románů hned pět.
Deaver, Jeffery: Tvůj stín
Autor článku: Roman Lipčík - 29. 4. 2013
recenze
50%
Jeffery Deaver píše každý rok jednu knihu. A přitom usiluje o to, aby se neopakoval, aby jeho román měl každých třicet stran nečekaný zvrat a dva tři falešné konce. Splnil to i zde. Jenže nepřekvapivost zvratů a průhlednost, s jakou rozplétá zápletku, je selhání, dané nejspíš únavou z nadprodukce.
Delaney, Luke: Vraždy bez svědomí
Autor článku: Roman Lipčík - 14. 8. 2014
recenze
50%
Luke Delaney je vysloužilý detektiv s patnácti lety praxe u oddělení vraž londýnské policie. Zná policejní vyšetřovací procedury, finesy a triky, které se na místě činu používají, a jistě si umí vybavit pocity, s jakými se díval na další a další mrtvoly u nohou. Přesto se jeho hrdina až příliš spoléhá na svou intuici.
Du Brul, Jack: Chaos
Autor článku: Roman Lipčík - 8. 6. 2012
recenze
50%
Pulpový román – a ničím víc Chaos není – se čte proto, aby nás nezřízeně bavil. Jacku De Brulovi se to daří. Jeho hrdina proputuje celý svět při pátrání po starobylé záhadě: přitom skáče, potápí se, rve se a luští hádanky. A celkem zbytečně se přitom autor odvolává na Homérovu Odysseu.
Egeland, Tom...
Autor článku: Pavla Maxová - 12. 10. 2011
portrét
Tom Egeland se od svého debutu v roce 1988 drží svých populárních témat (vikingové, historie, teologie) a přitažlivých žánrových charakteristik (krimi, dobrodružství, napětí). Za Egelandovou dobrodružnou sérií je cítit důkladné studium pramenů a mnohé konzultace s odborníky. Žádná z jeho fantastických konspiračních teorií proto „nešustí papírem", ale spíš zdravě provokuje.
Egeland, Tom: Lucifers evangelium
Autor článku: Pavla Maxová - 12. 10. 2011
anotace
Tvrdohlavý docent archeologie Bjørn Beltø se věčně zaplétá do archeologických záhad celosvětového významu. Po arabské mafii a tajných templářských řádech z prvních dvou dílů se v Luciferově evangeliu střetne mimo jiné s fanatickou náboženskou sektou a s americkými zpravodajskými službami.
Egeland, Tom: Lucifers evangelium
Autor článku: Pavla Maxová - 12. 10. 2011
ukázka
Tak jako každou radost dřív nebo později vystřídá žal, následuje v životě za každou dobrou věcí nějaká špatná. Světlo a tma. Jing a jang. Svoboda a útěk. Policie mi nabídla utajený byt a bezpečnostní alarm. S díky jsem odmítl. Nerad se stávám zajatcem elektroniky a strachu.
Ekberg, Anna: Šťastně až do smrti
Autor článku: Markéta Kliková - 24. 4. 2018
recenze
70%
Příběhy dánského autorského dua píšícího pod pseudonymem Anna Ekbergová představují v široké nabídce severské literatury specifické femi-krimi romány, kombinující detektivní zápletku, thriller a složité milostné vztahy. Příběh rozpadajícího se manželství, které končí vyhrocenou nenávistí, ukazuje, kam až je nešťastný člověk schopen zajít.
Ekman, Kerstin: Černá voda
Autor článku: Karolína Kousalová - 7. 11. 2014
recenze
80%
„Nejlepší švédská detektivka všech dob“ v mnoha ohledech překvapí. Násilné činy v románu Černá voda nepředstavují nosný základ děje, spíše dotvářejí rámec pro zachycení lidských osudů, které jsou různým způsobem propojené.
Enger, Thomas: Fantomová bolest
Autor článku: Vojtěch Matocha - 7. 11. 2013
recenze
60%
Norský spisovatel Thomas Enger je mistr zápletky, jak ukazuje ve své druhé knize. Bývalý vymahač dluhů Tore Pulli, obávaný rváč, je obviněn z vraždy a odsouzen. O jeho vině pochybuje málokdo, Pulli měl motiv, zbraň i příležitost. A na rukou krev oběti.
Eriksson, Håkan: Sömngångare
Autor článku: Lucie Podhorná - 7. 4. 2017
recenze
50%
Ve Švédsku vznikla teroristická buňka. Agenti tajné služby Säpo tápou a jsou stále o krok pozadu. Stihnou překazit útok, o kterém se dozvídají až na poslední chvíli?
Evropská detektivka (in LN)
Autor článku: Pavel Mandys - 4. 2. 2016
přehled
Evropská literární detektivka zažívá v posledních letech zřejmě nejlepší období své existence. Na kontinentě se objevuje mnoho zajímavých, rozmanitých a dobře napsaných románů a na vědomí je začala brát také dosud dominantní a do sebe zahleděná anglosaská scéna.
Férey, Caryl: Zulu
Autor článku: Pavel Mandys - 18. 12. 2014
recenze
70%
Patrně nejlepší a rozhodně nejúspěšnější román Caryla Féreyho se v českém překladu objevil až poté, co byl úspěšně zfilmován. Pochybnosti o tom, zda francouzský spisovatel může psát o zločinech v jihoafrických slumech, brzy rozptýlí jak dobrá autorova orientace v prostředí, tak ostré tempo thrilleru s několika nečekanými zvraty.
Fieber, Michal: Soukromé bludiště
Autor článku: Pavel Mandys - 19. 8. 2011
recenze
50%
Krátce před prázdninami vyhlásila Asociace autorů detektivní literatury AIEP nejlepší detektivky roku. Hlavní cenu udělila románu Soukromé bludiště, který pod pseudonymem Michal Fieber napsal Jaroslav Čejka.
Flynn, Gillian: Ostré předměty
Autor článku: Pavel Mandys - 6. 6. 2013
recenze
70%
Debutový psychologický thriller americké autorky se více než na samotné pátrání soustředí na hlavní hrdinku, sužovanou mnoha traumaty. Výsledkem je napínavá, strašidelná i depresivní kniha o tom, jak zkázonosný může být mateřský chlad a jak zrůdné mohou být kousky krásných malých manipulátorek.
Flynn, Gillian: Zmizelá
Autor článku: Pavel Mandys - 10. 2. 2015
recenze
80%
Flynnové román je chytře, nápaditě zkonstruovaný a některé jeho pasáže by klidně mohly figurovat v takzvaně „vážném“, společenskokritickém románu. Tak trochu jde proti zavedeným klišé thrilleru: především proto, že invenčním vrahem tu není žádný geniální psychopat, ale člověk, jakého můžeme běžně potkávat v těsné blízkosti.
Folsom, Allan R.: Krvavý rovník
Autor článku: Roman Lipčík - 30. 11. 2011
recenze
60%
Přístupem k psaní politických thrillerů má Allan Folsom blízko k Robertu Ludlumovi. Těžkotonážní romány se spletitou zápletkou, tucty vzájemně provázaných postav, prodchnuté všudypřítomnou podezíravostí a nejistotou ústící do paranoie a dalekosáhlými, světovládnými ambicemi.
Forsyth, Frederick: Kobra
Autor článku: Roman Lipčík - 4. 9. 2011
recenze
40%
Když v 90. letech ztratil autor důmyslných špionážních románů Frederick Forsyth nepřítele, a tudíž i ten správný psací drajv, nahradil ho o mnoho tupohlavější Tom Clancy. Bylo to zklamání, ale co naplat. Nyní však Forsyth supluje na oplátku Clancyho se všemi nešvary a slabinami.
Forsyth, Frederick: Seznam smrti
Autor článku: Roman Lipčík - 3. 8. 2014
recenze
80%
Sedmdesátníku Forsythovi se více než čtyřicet let po průlomovém bestselleru Den pro Šakala podařilo napsat knihu, která se té první možná nevyrovná, ale dá se s ní čestně srovnávat. Kazatel je neméně nepolapitelný, než byl Šakal, a neméně, ba patrně ještě víc, zlověstný. Šakal byl profesionál, Kazatel je fanatik.
předchozí strana
další strana
Strana 3 / 12:
1
2
3
4
5
6
7