Allende, Isabel: El reino del Dragón de Oro

Allende, Isabel
El reino del Dragón de Oro

anotace beletrie zahraniční

Začátkem září vyšel nový román chilské spisovatelky Isabel Allendové (*1942) El reino del Dragón de Oro (Království Zlatého draka).

 

Nový román Isabel Allendové
Isabel Allendová
: El reino del Dragón de Oro (Království Zlatého draka)

Začátkem září vyšel nový román chilské spisovatelky Isabel Allendové (*1942). Román El reino del Dragón de Oro (Království Zlatého draka) je druhý díl plánované trilogie pro mládež Memorias de águila y jaguár (Paměti orla a jaguára). Navazuje na knihu La ciudad de las Bestias (Město šelem), jejíž hlavní postavy, Alexander Cold, jeho babička Kate a přítelkyně Nadia, se zde vydávají vstříc novým dobrodružstvím.

Ta se tentokrát odehrávají v malém království skrytém v Himálajích, kde moudrý budhistický mnich Tensing připravuje svého žáka, mladého následníka trůnu, na jeho budoucí roli vládce. Kate má o tomto království napsat reportáž pro National Geographic a Alex a Nadia ji na cestě doprovázejí. V centru příběhu stojí nesmírně cenná socha Zlatého draka, která podle legendy udržuje v království mír. Tuto sochu, které se smí dotknou pouze korunovaný král, se pokoušejí uloupit dva newyorští mafiáni toužící po zbohatnutí. Napínavý příběh zakložený na základním střetu dobrých a zlých sil je dokreslen budhistickým učením o životě, smrti a přírodě a úchvatnou himalájskou scenérií.

Isabel Allendová už pracuje na třetím pokračování trilogie, které se má odehrávat v rovníkové Africe.

 

© Mariana Housková

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 4260x

Inzerce