Duša, Aleš: Hedvábná pěšina

Duša, Aleš
Hedvábná pěšina

anotace beletrie česká

Hedvábná pěšina má uhrančivou atmosféru, která vás okamžitě vtáhne do děje: vydat se po ní v sobě skrývá i riziko návratu do běžné reality.

Aleš Duša: Hedvábná pěšina. Vyjde v průběhu května 2005 v nakladatelství Odeon

V pozoruhodných kulisách mystické antiutopie se odvíjí „kriminální příběh“ debutujícího českého autora. Jazzový hudebník Nel, silák a kanoista Jarmil a pohledná, ale nevyrovnaná a citově otupělá Bel – hlavní aktéři této suverénně vedené prózy. Bel žije s matkou a otčímem, policejním důstojníkem, který k ní trpí podivnou láskou: uvědomuje si, jak jeho náklonnost přerůstá do sexuální touhy, přesto si nemůže pomoci. Mladý Nel je do jejich intimního světa vtažen osudovou náhodou, podobně jako druhý mužský protagonista Jarmil. Otčím na dívku žárlí a oběma „nápadníkům“ jde při tom doslova o život. Próza působí jako osvěžení na domácí scéně: autor míchá archetypální vzory s civilizačními symboly, využívá strohý rytmus, úsporný jazyk a přesné metafory. Zároveň vědomě přechází mezi žánry, když spojuje detektivku s love story, příběh ze současnosti s prvky fantasy.

Hedvábná pěšina má uhrančivou atmosféru, která vás okamžitě vtáhne do děje: vydat se po ní v sobě skrývá i riziko návratu do běžné reality.

 

Diskuse

Vložil: Jana Esterky, 05.02.2006 16:02
Duša, Aleš: Hedvábná pěšina
Dobrý den,mám zájem o zaslání seznamu knížek ,který p.Duša napsal a místa kde se dají koupit,jelikož například nemohu sehnat knihu ,,Hedvábná pěšina,, a další event. jeho tituli.Chtěl bych vědět též event.,který nakladatelství mu jeho tituli vydává,aby mi to usnadnilo hledání.S pozdravem věrný čtenář v... úctě Jan Esterka
Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 2463x

katalogy

Inzerce
Inzerce