Messud, Claire

Messud, Claire

portrét beletrie zahraniční

Narodila se v roce 1966 v USA v typické kosmopolitní rodině. Její matka je Kanaďanka, otec Alžířan, sestra Francouzka. Sama Messudová strávila dětství na cestách, mj. v Austrálii a Kanadě, do Spojených států se vrátila až jako teenager.

Americká prozaička. Narodila se v roce 1966 v USA v typické kosmopolitní rodině. Její matka je Kanaďanka, otec Alžířan, sestra Francouzka. Sama Messudová strávila dětství na cestách, mj. v Austrálii a Kanadě, do Spojených států se vrátila až jako teenager. Vystudovala na univerzitách Yale a Cambridge, věnuje se především pedagogické činnosti, vyučovala například na vysoké škole Warrena Wilsona v Severní Karolíně a na Johns Hopkinsově Univerzitě. Je manželkou britského literárního kritika Jamese Wooda, s nímž se seznámila během vysokoškolských studií. Žije v Británii.

Debutovala v roce 1995 románem When the World Was Steady o problematickém vztahu dvou stárnoucích sester a jejich hledání místa v moderním světě, o čtyři roky později vydala svůj druhý román The Last Life, líčící osudy 3 generací jedné francouzsko-alžírské rodiny.

V roce 2001 vydala knihu The Hunters, která obsahovala dvě samostatné novely.

Její zatím poslední kniha, společenský román The Emperor’s Children (2006), je situována do New Yorku krátce před teroristickými útoky 11.září 2001. Kniha se stala celosvětovým bestsellerem a autorce vynesla nominaci na Bookerovu cenu 2006.

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 2564x

Inzerce