NDiaye, Marie: Rosie Carpe

NDiaye, Marie
Rosie Carpe

anotace beletrie zahraniční

V románu Rosie Carpe vypráví spisovatelka Marie NdDiaye příběh jisté zcela obyčejné mladé Francouzky. Rozhodne se odjet na Guadeloupe za svým bratrem Lazarem. Přitěžující okolnost: je těhotná,... a první dítě si s sebou nese v náručí.

Marie NDiaye: Rosie Carpe, Minuit, 2001, 344 stran

V románu Rosie Carpe vypráví spisovatelka Marie NdDiaye příběh jisté zcela obyčejné mladé Francouzky. Rozhodne se odjet na Guadeloupe za svým bratrem Lazarem. Přitěžující okolnost: je těhotná,... a první dítě si s sebou nese v náručí. Vydává se sice do neznáma, odevzdává se do rukou osudu, ale doufá, že bude konečně šťastná.

Jenomže Lazar ani rodiče nejsou vůbec vstřícní, a vlastně ani hodní, jak Rosie doufala. Mladá žena se nakonec rozhodne vzdát svých dětí, aby sama přežila...

Marie NDiaye zkrátka i v této knize líčí - prostým, jasným jazykem - zamotané, nepěkné vztahy panující mezi lidmi, mezi rodiči a dětmi. Lidé žijí vedle sebe, ale každý zůstává sám, opuštěný, o nějaké lásce nemůže být ani řeč. Navenek jsou to obyčejné postavy, žijí obyčejné životy, avšak chovají se jak upíři... A čtenáře až zamrazí, když si uvědomí, nakolik může takový příběh být pravdivý.

 

 

© Jovanka Šotolová

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 3616x

Inzerce