Jelínková, Eva: Echa expresionismu. Recepce německého literárního hnutí v české avantgardě (1910–1930)

Jelínková, Eva
Echa expresionismu. Recepce německého literárního hnutí v české avantgardě (1910–1930)

anotace literární věda

Kniha Evy Jelínkové se zabývá otázkami, jaké místo příslušelo německému expresionismu v teoretických diskusích českých avantgardistů, s jakým akcentem bylo hnutí jako celek i tvorba jeho jednotlivých představitelů přijímáno...

Eva Jelínková: Echa expresionismu. Recepce německého literárního hnutí v české avantgardě (1910–1930), FF UK, Praha 2010, 408 s.

Kniha Evy Jelínkové se zabývá otázkami, jaké místo příslušelo německému expresionismu v teoretických diskusích českých avantgardistů, s jakým akcentem bylo hnutí jako celek i tvorba jeho jednotlivých představitelů přijímáno a hodnoceno, kteří z německých expresionistů si našli cestu do české kultury v podobě časopiseckých či knižních překladů anebo inscenací svých dramat na českých jevištích, o kterých expresionistech se psalo se zvýšenou pozorností, a v neposlední řadě - kterým z českých literátů, literárních kritiků, teoretiků i překladatelů náleží ve zdomácnění německé expresionistické literatury u nás největší zásluhy. Svazek obsahuje rozsahem ojedinělou bibliografii německého literárního expresionismu, vč. ohlasů v české literární kritice.


 

Diskuse

Vložil: Šlaufina, 29.09.2010 14:19
Jelínková, Eva: Echa expresionismu. Recepce německého literárního hnutí v české avantgardě (1910–1930)
Tak už přečetla, spokojenost. Smekám klobouk hlavně nad rozsáhlou bibliografií, rozdělení podle jednotlivých autorů je dobrý nápad, člověk si dokáže udělat komplexní obrázek, který spisovatel byl, takříkajíc, v kurzu. A ještě větší radost mám z faktu, že pár knih zmiňovaných mám doma ve své sbírce :-))...
Vložil: Šlaufina, 27.08.2010 10:46
Jelínková, Eva: Echa expresionismu. Recepce německého literárního hnutí v české avantgardě (1910–1930)
Tak na toto se velmi velmi velmi těším. Expresionismus obecně já moc moc moc ráda, tak uvidíme. Hned si knihu objednám. A tajně budu doufat, že se alespoň trošička prostoru třebas dostala i na Rakušany, protože ty já úplně nejraděj.
Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 3640x

Koupit knihu

Inzerce